Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Paris Saint-Germain Blok Zinciri Doğrulayıcısı Olan İlk Futbol Takımı Oldu

Kulüp, PSG fan token'larını barındıran Chiliz Chain blok zincirinde ağ doğrulayıcısı olacak. Buradan elde ettiği geliri de düzenli olarak buy-back programı için kullanacak.

22 Şubat 2024 14:06

Güncellenme: 22 Şubat 2024 14:10

Spor kulüpleri yıllardır fan token'lar oluşturarak kripto para sektöründe varlıklarını sürdürüyorlar. Ancak bu gelişme, kulübün blok zinciri doğrulayıcısı olarak ilk futbol takımı olması açısından epey önemli. Doğrulayıcılar, blok zinciri node'larını (düğümlerini) yöneten, işlem doğrulaması ve akıllı sözleşme yetkilendirmesi gibi işlevler aracılığıyla ağı güvence altına alan varlıklardır. Karşılığında da gelir elde ederler.


Şu anda Fransa'nın Ligue 1 maçlarında lider olan kulüp, fan token'ını Eylül 2018'de tanıtmıştı. CoinMarketCap verilerine göre, token'ın piyasa değeri şu anda 28 milyon dolar. Chiliz'in açıklamasına göre, buy-back programı PSG'nin fan token rezervlerini düzenli olarak yenilemesine ve sürdürülebilir bir dijital ekonomi oluşturmalarına yardımcı olacak.


Paris Saint-Germain'in Web3 başkanı Pär Helgosson, gelişmelere dair açıklamalarda bulundu: "Gelecekteki etkileşimlerinizi ağa fayda sağlamak adına optimize edeceğiz, her paydaşın bu yeni dijital ekonomi içerisinde üretebileceği ve deneyimleyebileceği değer ile geliri artırmayı hedefliyoruz."


Ayrıca kulüp, önümüzdeki aylarda Parc Des Princes'te bir hackathon etkinliği düzenleyeceğini duyurdu. Bu etkinlik Chiliz ile birlikte ortaklaşa yürütülecek.


Daha Fazla Oku

    Paris Saint-GermainsporfutbolCoinMarketCap

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk