Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Paribu'da İki Önemli Ayrılık

Yakup Bayrak ve Görkem Öztürk aktif görevden ayrıldıklarını sosyal medyadan duyurdular.

2 Şubat 2024 23:34

Güncellenme: 2 Şubat 2024 23:41

Paribu’nun önde gelen isimlerinden Görkem Öztürk ve Yakup Bayrak kripto borsasındaki aktif görevlerini bıraktıklarını duyuran paylaşımlarda bulundular.


Paribu’da başkan yardımcısı olan ve ürün geliştirme, BT yönetişimi ve kurumsal risk yönetimi konularında sistem tasarımcısı kimliğiyle katkı veren Yakup Bayrak ve şirketin pazarlama ve iletişim fonksiyonlarının üst yöneticisi Görkem Öztürk’ün bu kararları kripto camiasında şaşkınlıkla karşılandı. 


Ülkemizin deneyim tasarımı alanında öncü kurumlarından olan ve bir süre önce Paribu bünyesine dahil olan SHERPA'nın kurucusu Yakup Bayrak veda mesajını paylaşarak şu ifadeleri kullandı:


"Küçük ama müthiş tutkulu bir grup yol arkadaşımla, 2013 yılında, “İlham vermek, rehberlik etmek için…” misyonuyla yola çıkarttığımız SHERPA Experience Design Studio'yu, Türkiye’de kullanıcı deneyimi tasarımı alanında “fikir lideri” kılacak kadar başarıyı tattıktan sonra, bugünden tam 2 yıl öncesinde, Paribu'nun çatısı altına konumladık.


Şu mesajı paylaşalı, dünya neredeyse 730 tur attı. Dünya gerçekten 730 tur attı ama ben, belki 7.300 tur attım :)


“Paribu gibi bir başarı hikayesine daha ne katabilirim ki?” diye düşünmeden, Paribu’nun başta tasarım, sonra teknoloji, en sonunda da yönetişim eksenlerinde sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada gurur duyulacak bir etki alanına sahip olabilmesi adına, birbirinden değerli insanlarla çalıştım. “Belli bir yaştan sonra dost edinilmez.” önyargısını yıkabilecek dostluklar edindim. Mutluyum. Değdi.


29 Şubat 2024 itibarıyla, ilk günden bugüne değişmeyen misyonumun gerekliliklerini yerine getirmenin gururuyla, Paribu’daki operasyonel görevlerimden ayrılıyorum.

Yarının dünyasında adını sıklıkla duyacağımız Paribu’yu, biraz daha uzaktan ama tüm dikkatimle takip edeceğim.


Ve tabii ki

doğru insanları, doğru amaçlar için bir araya getirerek,

diğerlerine ilham vermek ve rehberlik etmek için

elimden gelen ne varsa, yapmaya devam edeceğim.


Başka bir yolu bilmiyorum :)"


Dijital tasarım stüdyosu SHERPA, Paribu tarafından satın alınmıştı

2020 yılında Paribu ile iş ortağı olarak çalışmaya başlayan SHERPA, 2021 yılının Aralık ayında Paribu bünyesine katılmıştı. Bu gelişme sonrası Paribu'da üst yönetimde yer alan (vice president) Bayrak bugün veda mesajını duyurdu.


Paribu’nun markasının oluşması ve iletişim stratejisinde söz sahibi olan, Pazarlama İletişimi Yürütme Kurulu Üyesi Görkem Öztürk ise yine kişisel hesabından paylaşarak:


"PA-Rİ-BU. Bu heceleri okurken içinizden geçen o melodi... O melodinin çağrıştırdıkları... Yarının dünyası... O dünyanın yeşili.


Paribu olarak geldiğimiz yer ve yaptıklarımızla gurur duyanların başında ailelerimiz geliyor. 5 Şubat ailemdeki en değerli insanlardan birinin doğum günü. Kendisinin Linkedin'de profili yok, o yüzden bu seneki hediyesini önce buradan paylaşsam da sürprizi kaçmayacak diye düşünüyorum. Çevremdeki bir çok yakınım gibi o da çalışma tempomun çok yüklü olmasından, görüşemememizden sıkça sitem ediyordu. Ben de ona bu doğum gününde, 29 Şubat itibarıyla Paribu'daki sorumluluklarımı çok değerli ekip arkadaşlarıma devredeceğimi ve bir süre çalışma hayatıma ara vereceğimi söylemeye hazırlanıyorum. Umuyorum ki bu hediyemden mutlu olacak.


"Paribu çok farklı, inandıkları ve yaptıklarıyla çok farklı." Altı katman katman dolu bu cümleyi neredeyse her yerde, her an duyabilmek benim için tüm başarı ve ödüllerden, tüm sayısal çıktılardan daha değerli oldu. 2019'dan bugüne atabildiğim her adım için önce bu vizyonu ortaya koyan kurucularımıza, sonra bizlere inanan tüm ekip arkadaşlarımıza gönülden teşekkür etmek ve Paribu'da emeği olan herkesin karşısında saygıyla eğilmek isterim. Bizlerin adımlarını kolaylaştıran tüm dostlarımız, iş ortaklarımız ve paydaşlarımızın da Paribu'nun geldiği yerde payı çok büyük, iyi ki varsınız.


Paribu'nun bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ilklerin markası olacağını, geldiği yerden çok daha ileriye giderek hepimizin göğsünü kabartacak başarılara ulaşacağına inanıyorum.


Çünkü yarının dünyası bu. PA-Rİ-BU." ifadelerini kullandı.


Daha Fazla Oku

    ParibuGörkem ÖztürkYakup Bayrak

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk