Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

P2P İşlemlerin Gücünü Anlamak

P2P işlemler her geçen gün daha etkili ve güçlü bir yapıya kavuşuyor.

8 Kasım 2023 10:53

Güncellenme: 8 Kasım 2023 11:27

Yatırımcıların uçtan uca işlemleri kolay ve etkin yapmasına imkân veren P2P dünyası her geçen gün daha da gelişiyor. Yerel uygulamaların yanı sıra küresel ölçekte işlem yapma imkânın gelişmesiyle birlikte daha güvenli, kolay kullanılan ve etkin bir sistem gelişimi sağlanıyor. Kullanıcıların diğer kullanıcılarla birlikte doğrudan alım-satım işlemleri yapabiliyor olması kriptonun yaygınlığı açısından da değerli bir kaldıraç etkisi gösteriyor. 


Binance BlockChain Week İstanbul 2023 etkinliğinin inovasyon sahnesinde bu konuda bir konuşma yapan Binance P2P Operations Specialist Zineb Ghoudrani, konuşmasına Binance P2P’nin detaylarını açıklayarak başladı. 4 yıl içerisinde önemli bir ilerleme kaydettiklerini belirtti. P2P’nin 3 temel kullanım alanı olduğunu vurguladı: Fiat gateway, profitmaking ve remittance.

Güvenliğin kullanıcılar için kritik önem taşıdığını belirten Ghoudrani, 5 katmanlı bir güvenlik sürecine sahip olduklarını açıkladı.


Binance P2P’nin popüler ödeme yöntemlerinin görüntülenmesi ve satıcıların geri bildirimlere yanıt verebilmesi gibi  yeni özelliklerini  izleyicilerle paylaşan Ghoudrani, P2P siparişi sırasında ek doğrulama gibi yakın gelecekte hayata geçirilmesi beklenen özelliklerden de bahsetti. 


P2P Merchant, Block merchant, P2P Pro programlarının detaylarını anlatan Ghoudrani söz konusu programlara dahil olmak için karşılanması gereken kriterlerden bahsederken başvuru sürecinin püf noktalarını da paylaştı.


Daha Fazla Oku

    BBWİstanbul

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yield Farming: Nedir ve Nasıl İşler?

30 Kasım 2023 20:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk