Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Oyuncu DAO’su Merit Circle ve YGG 'İlişkiyi Sonlandırdı'

Merit Circle üyeleri, algılanan katma değer eksikliği nedeniyle Yield Guild Games 'nin organizasyondaki yatırımını iptal etmeyi teklif etmişti. Şimdi yollar ayrılıyor.

14 Haziran 2022 19:13

Güncellenme: 14 Haziran 2022 20:11

Oyna-kazan (play-to-earn) alanındaki en büyük isimlerden ikisi, yedi ay sonra yollarını ayırmaya karar verdi. Merit Circle üyeleri, Yield Guild Games (YGG) ile ilişkilerini sona erdirmek için oy verdi ve birliğin oyna-kazan oyuncu DAO’suna (merkezi olmayan özerk organizasyon) yaptığı 175.000 USDC (175.000 $) yatırımını 1,75 milyon USDC karşılığında satın aldı.


YGG ve Merit Circle, oynayarak kazanılan oyunculara sözde burslar sunuyor. Neredeyse tamamı gelişmekte olan ülkelerdeki oyuncular, oyun için giriş ücreti olarak hizmet eden takas edilemez jetonu (NFT) ödünç alıyor. Anlaşmanın bir parçası olarak oyuncular, oynadıkça getirilerini NFT'nin sahiplerine geri gönderiyor.


YGG bir Medium gönderisinde “İşbirliğiyle Merit Circle Ltd ve Yield Guild Games bir anlaşmaya vardı.” dedi.


"Önerilen çözüm, Merit Circle DAO ve Yield Guild Games arasındaki resmi ilişkiyi sonlandırmak. Bu alan, Yield Guild Games ve Merit Circle DAO olmadan bugün olduğu yerde olmazdı.”


Mayıs ayında, alanın iki devi, Merit Circle DAO üyeleri, YGG'nin bir yatırımcı olarak yeterince değer katmadığını ve yatırımı "geri ödemeyi" önerdiği için bir yönetişim anlaşmazlığı yaşandı.


YGG, geçen ekim ayında kapanan yatırımın sermaye infüzyonundan başka bir şeye ihtiyaç duymadığını söyledi.


Topluluk üyelerinin Mayıs ayında belirttiği gibi, bir yatırımcının katkısını "iade etmek" için yasal bir mekanizma yoktu. Yatırımın karşılıklı olarak kabul edilebilir bir fiyata satın alınması gerekti.


Tüm kripto oyun endüstrisi ve ilgili oyna-kazan DAO'ları, son çeyrekte Axie Infinity gibi oyunlardan elde edilen kazançlar düştükçe güçlü bir ters rüzgarlarla karşı karşıya kaldı.


CoinGecko'ya göre, Axie Infinity'nin AXS tokeni şu anda geçen ay %33 düşüşle 14.33 dolardan işlem görüyor. Token, yıla sadece 100 dolardan utangaç bir başlangıç yapmıştı. Bu arada, YGG'nin tokeni şu anda aylık %38 düşüşle 40 sentten işlem görürken, Merit Circle 80 sentten işlem görüyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Almanya’nın Saksonya Eyaleti 300 Milyon Dolarlık Bitcoin Aktardı

10 Temmuz 2024 15:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk