Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

OpenSea, İşlem Maliyetlerini Düşürmek İçin Seaport Protokolüne Geçiyor

NFT pazarı OpenSea açık kaynak protokolüne geçişle işlem maliyetlerinin %35'e kadar azaltabileceğini söylüyor

15 Haziran 2022 10:08

Güncellenme: 15 Haziran 2022 14:39

Şirket, Salı günkü bir blog yazısında, önde gelen takas edilemez token (NFT) pazarı OpenSea'de back end yenilemesi yapıldığını ve Wyvern protokolünden kendi geliştirdiği Seaport protokolüne geçtiğini duyurdu.


OpenSea, blog paylaşımına göre, geçiş platformdaki işlem maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilecek ve "gaz" maliyetlerini "geçen yılın verilerine göre yaklaşık %35" azaltabilecek. Şirket, geçişin kullanıcılara gelecek yıl 460 milyon dolar tasarruf sağlayacağını tahmin ediyor.


Paylaşımda, "Seaport bir oyun değiştirici, açık kaynaklı, doğası gereği merkezi olmayan ve bize (ve onu kullanan tüm takımlara) yeni özellikleri daha hızlı oluşturup yayınlamamıza yardımcı olacak modern bir temel" ifadelerine yer verildi.


OpenSea, ilk olarak Mayıs sonunda Seaport’a geçileceğini duyurdu. OpenSea, Seaport'un ilk sürümünü oluştururken, protokolün açık kaynak olduğunu ve tüm NFT kurucuları, yaratıcıları ve koleksiyoncuları tarafından kullanılması gerektiğini söyledi.


Platformdaki satıcılar, yeni protokolü kullanarak NFT satmak için koleksiyon başına tek seferlik bir ücret ödemek zorunda kalacak.


Gaz maliyetlerini düşürmenin yanı sıra, Seaport'a geçiş, OpenSea'nin başlatma ücretlerini ortadan kaldırmasına, kullanıcıların tüm koleksiyonlarda teklif vermelerine ve cüzdan imzalarının "okunmasını ve anlaşılmasını kolaylaştırmasına" olanak tanıyacak.


İmza netliğini iyileştirmek, geçen yıl milyonlarca dolarlık NFT çalan kimlik avı dolandırıcılıklarının yükselişini bastırmak için bir güvenlik önlemi olarak görünüyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eli Tan

Eli, CoinDesk için NFT'leri, oyunları ve metaverse'i kapsayan bir haber muhabiridir. St. Olaf Koleji'nden İngilizce derecesi ile mezun oldu. ETH, SOL, AVAX ve CoinDesk'in 1000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde birkaç NFT'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk