Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

OpenSea Eski Yöneticisinden NFT Platformuyla Geri Dönüş

OpenSea’nin eski yöneticisi Nate Chastain, koleksiyoncuların beğendikleri NFT'leri bulaşmasını kolaylaştırmak için tasarlanmış bir web sitesi ve mobil uygulama olan yeni NFT platformu Oval üzerinde çalışıyor.

13 Nisan 2022 01:40

Güncellenme: 25 Mayıs 2022 11:37

Proje başarılı olduğu taktirde insider trading iddiaları nedeniyle geçen Eylül ayında OpenSea'den istifa ettikten sonra Chastain’in yeniden kriptoya dönüşünün ispatı olacak.

CoinDesk’in ulaştığı bilgilere göre Chastain’in bu yeni girişimi Şubat ayının sonundan itibaren 30 milyon dolarlık bir ön değerleme ile 3 milyon dolarlık fonlama turunu yükseltmek istiyor. Girişimin CoinDesk tarafından görüntülenen daha önceki bir versiyonu ise projenin 50 milyon dolarlık ön parasal değerlemeyle 7.5 milyon dolar toplamayı amaçladığını gözler önüne serdi.

Chastain, e-posta, Twitter ve Telegram üzerinden yapılan yorum taleplerine yanıtlamazken, CoinDesk’in ulaştığı en son tanıtım sunumu, Linkedln profiline ve Oval web sitesine göre daha önce Instagram için çalışan bir kurucu ortağı işaret ediyor.

Chastain  istifasının ardından sosyal medyada son derece düşük seviyeli bir profil tuttu ve kötü şöhretli mavi bandana CryptoPunk'ını taşıyan Twitter hesabını ise kapattı.

Nate Chastain daha önce OpenSea'de ürün müdürü ve Ethereum cüzdan MetaMask'ta ise kıdemli ürün müdürü olarak görev yapıyordu.

Kişiselleştirilmiş NFT'ler?

Sahada kullanılan malzemelerde NFT'leri toplamak için kişiselleştirilmiş bir platform"olarak tanımlanan Oval, kişilere NFT'ler üzerinde diğer tüm tüketici platformlarından daha fazla kontrol imkanı tanıyarak NFT’leri keşfetme ve tanıma sürecinde kullanıcılara zaman kazandırmayı hedefliyor.

Şu anda, NFT pazarının çok sayıdaki projeyle son derece şişkin olduğu ve bu durumun koleksiyoncuların gerçekten ilgi gösterebilecekleri NFT'leri bulmasını zorlaştırdığı iddia ediliyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Hacker Topluluğunun Yeni Dress-Code’u: Apple Vision Pro

16 Şubat 2024 11:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk