Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Ooki DAO Üyelerinde Dava Korkusu

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun dava açtığı Ooki DAO üyeleri, yasal bir savunma için bütçe oluşturup oluşturmama konusunda kararsız. Nedeni korku.

11 Ekim 2022 11:22

Güncellenme: 11 Ekim 2022 13:59

ABD’de yasalara uymadığı iddiasıyla mahkemelik olan ilk merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) Ooki, davayı otomatik olarak kaybetme riskiyle karşı karşıya kalmasına günler kala ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’na (CFTC) bir cevap vermekte zorlanıyor.


DAO üyelerinin ve bir gözlemcinin CoinDesk’e verdiği bilgiye göre görüşlerini ifade etmenin üzerlerinde daha çok yasal baskı oluşturacağı korkusu, topluluk üyelerinin yasal savunmalarını finanse etmeye yönelik oylama yapma konusunda çekincede kalmalarının sebebi olabilir.


DAO’nun yatırımcı üyeleri (Ooki DAO token’ına sahip üyeler), Ooki protokolünü yasalara aykırı olarak müşteri bilgisi toplamayan kayıt dışı bir borsa olarak çalıştırmakla suçlanıyor. Ooki merkezi borsa bZeroX’un yerine kurulmuştu. bZeroX’un kurucuları CFTC’ye eşdeğer ücretleri zaten ödemişlerdi.


CFTC, Eylül ayında Ooki protokolünün yönetiminden sorumlu token sahiplerine yönelik bir dava açmıştı.


Ooki Dao için yasal bir savunma finansmanı oluşturma oylamasına Pazartesi günü hiçbir üye katılmamıştı. Şu an devam eden ikinci bir oylamada ise şimdilik üç “evet” oyu geldi. Eğer bu prosedür ölçü geçerse, blokzincir üzerinde bağlayıcı bir oylama yapılacak.


Veri sitesi Nansen’e göre Ooki DAO’nun elinde büyük çoğunluğu token cinsinden 3 milyon dolarlık nakit bulunuyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 63 Bin Dolara Tutunamıyor

13 Mayıs 2024 18:58

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk