Layer 2

E-Bülten

Şirketler

OneOf, 8,4 Milyon Dolarlık Tura American Express'i de Ekliyor

Amex, Türkiye'de pop-up etkinliğe katılacak kart sahiplerine özel OneOf jetonları verecek.

2 Ağustos 2022 13:53

Güncellenme: 2 Ağustos 2022 15:34

Sürdürülebilirlik odaklı NFT platformu OneOf, American Express'in risk sermayesi kolu oAmex Ventures'ın da içinde stratejik finansman turunda 8,4 milyon dolar topladı. 


CoinDesk'e verilen bilgiye göre, kredi kartı şirketi OneOf NFT'leri içeren özel bir pop-up etkinliğine ev sahipliği yapacak.


Turdaki yatırımcılar arasında Mirabaud Lifestyle Impact and Innovation Sound, Snow Hill Partners, Sangha Capital ve Chain Link Crypto Fund yer aldı.


OneOf, platformunu düşük işlem ücretleri sağlayan Tezos ve Polygon blok zincirleri üzerine kurdu. 


2021 yılında kurulan OneOf, son dönemin rap efsanesi Biggie Smalls hokey yeteceği Wayne Gretzky ve Grammy Ödülleri ve birkaç isim için ortaklıklar  anlaşmaları imzaladı. 


Geçtiğimiz yıl Mayıs’ta başlayan 63 milyon dolarlık tohum turu da dahil toplamda 72 milyon doların üzerinde fon toplamayı başardı.


American Express, Bodrum’daki Mandarin Oriental Oteli’nde renk teorisi ve terapi odaklı American Express Summer in Color Oasis adlı etkinliğe ev sahipliği yapacak. Etkinliğe katılan kart üyelerine, Türk sanatçı Selay Karasu tarafından tasarlanan ücretsiz OneOf NFT verilecek. 


Cuma günü başlayan pop-up 21 Ağustos'a kadar devam edecek.


Amex Ventures'ın Genel Müdürü Margaret Lim konuyla ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında, “Artan sayıda içerik oluşturucu ve tüketici markası, yeni bir harcama segmentinin, yeni iş fikirlerinin ve yeni sadakat ve üyelik modellerinin yükselişine olanak tanıyan NFT'leri deniyor. OneOf'a yapılan yatırımın American Express'in NFT destekli ticarete yakın kalmasına yardım edeceğine ve kart kyelerimiz için yeni müşteri katılım modellerinin geliştirilmesine yol açacağına inanıyoruz” dedi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk