Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

OneCoin Kurucusu Ruja Ignatova FBI’ın En Çok Arananlar Listesinde

Ignatova, yatırımcıları bir kripto saadet zinciri planı aracılığıyla 4 milyar dolardan fazla dolandırmakla suçlanıyor.

30 Haziran 2022 17:55

Güncellenme: 30 Haziran 2022 18:06

OneCoin'in kurucusu Ruja Ignatova, 4 milyar dolardan fazla yatırımcıyı dolandırdığı iddiası ile FBI’ın “En Çok Aranan On Kaçak” listesindeki yerini aldı. 


New York Güney Bölgesi Savcılığın(SDNY), haberi duyurmak için Perşembe yerel saatle 11.00'de (TSİ 18.00) bir basın toplantısı düzenliyor.


Ignatova, 2014 yılında Bulgaristan'da başlatılan OneCoin projesinin lideri ve halka açık yüzüydü. Ignatova, yatırımcılara OneCoin kripto para biriminin madenciliğinin yapılabileceğini ve gerçek bir değere sahip olabileceğini söyledi. Ancak gerçekte, OneCoin bir blok zinciri üzerinde değildi ve Ignatova ile ekibi, otomatik yeni madeni para üretimi yoluyla coinin değerini manipüle etti.


Ignatova'nın halkın gözünden kaybolduğu ve kardeşi Konstantin'in OneCoin'in liderliğini devraldığı 2017 yılından beri kaçak olduğundan şüpheleniliyor.


Mayıs 2019'da Ignatova ile OneCoin ve diğer birkaç OneCoin yöneticisine karşı toplu dava açıldı. Davaya cevap vermediklerinde, davacılar lehine temerrüt kararı verildi.


Bu yılın başlarında, Ignatova, AB'nin kolluk kuvveti teşkilatı Europol'ün en çok arananlar listesine eklendi. Hindistan'da da suçlamalarla karşı karşıya.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Coinbase, Kişisel On-Chain Cüzdanların Takibine Yönelik Uygulamasını Tanıttı

12 Temmuz 2024 09:35

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk