Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

OKX'in Orta Doğu Şubesi Dubai'de Sanal Varlık Lisansı Aldı

OKX Orta Doğu Fintech FZE, önümüzdeki haftalarda AED/BTC, AED/ETH gibi yerel para birimleri ile ticaret çiftleri sunmayı planlıyor. Bu gelişme, OKX MENA Bölgenin Genel Müdürü Rifad Mahasneh tarafından açıklandı.

16 Ocak 2024 21:30

Güncellenme: 16 Ocak 2024 21:33

Kripto para borsası OKX'in Dubai merkezli yan kuruluşu OKX Orta Doğu Fintech FZE, Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Otoritesi (VARA) tarafından verilen bir lisans aldı.


Şirketten Salı günü yapılan açıklamaya göre bu lisans, önümüzdeki birkaç hafta içinde tam operasyonel olarak kullanılacak.


Bu yeni alınan Dubai sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) lisansı, fiat işlemlerine olanak tanıyacak ve şirketin, borsa ve uygulaması üzerinden kurumsal ve perakende müşterilere spot hizmetler ve çeşitli spot çiftler sunmasına imkan verecek.


Son yıllarda kripto para sektörünün önde gelen merkezlerinden biri haline gelen Dubai, sektörün öncü isimlerinin de dikkatini çekiyor. Dünya genelinde hacim açısından ikinci sıraya yerleşen OKX, geçtiğimiz yıl Haziran ayında VARA'dan hazırlık aşamasında bir lisans almıştı. Ancak son duyurulan gelişme ile bu lisans, operasyonel seviyeye taşındı.


Bu önemli adımın ardından OKX MENA Bölge Genel Müdürü Rifad Mahasneh, “Bu lisans sayesinde Birleşik Arap Emirlikleri'nde yaşayanlara hizmet sunma yetkimiz olacak. Bunun kapsamında spot ticaret ve yerel para birimleriyle ilgili hizmetler sunacağız. Bu, AED cinsinden mevduatlar ve çekimler anlamına geliyor” dedi. 


Mahasneh ayrıca, “AED/BTC, AED/ETH gibi yerel para birimleri ile ticaret çiftlerini sunmayı da planlıyoruz. Bu, bizim için yeni ve heyecan verici bir adım” şeklinde sözlerini tamamladı.


Bu gelişme, Dubai'nin kripto para piyasasında önemli bir merkez olma yolunda hızla ilerlediğini gösteriyor. OKX'in yeni lisansı ve sunmayı planladığı hizmetler, bölgedeki kripto para kullanıcıları için yeni ve geniş imkanlar sunacak.


Daha Fazla Oku

    OKXDubailisansMENA

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Piyasası, İsrail Saldırısına İlişkin Raporların Yayımlanmasının Ardından Toparlanıyor

19 Nisan 2024 10:21

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk