Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

OKX TR Uygulaması İlk Ayında Yaklaşık 200 Bin Kişi Tarafından İndirildi

27 Şubat'ta Türkiye'de resmen kullanıma sunulan OKX TR, Türk kripto topluluğu tarafından ilgiyle karşılandı.

29 Mart 2024 17:42

Güncellenme: 29 Mart 2024 18:41

Küresel teknoloji şirketi ve kripto para borsası OKX tarafından 27 Şubat'ta resmen kullanıma sunulan yerel ürün OKX TR, ilk bir aylık sürede Türk kripto topluluğundan yoğun bir ilgi gördü. Yayına alınmasını takip eden 24 saat içinde 50 bin indirme barajını geçen OKX TR mobil uygulamaları, 27 Şubat’tan bugüne kadar yaklaşık 200 bin kez indirildi.


Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan OKX TR Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çamır, “Türkiye'deki kripto ekosisteminin gösterdiği yoğun ilgiyle, ilk bir ayımızı geride bıraktık. Mobil ve web uygulamalarımızı kullanıma sunduğumuz günden bu yana yaklaşık 200 bin kişi OKX TR'de hesap açtı. Bunu Türkiye’deki kripto adaptasyonu açısından bir kazanım olarak değerlendiriyor ve kullanıcılarımızın desteğini ve güvenini her şeyden önemli görüyoruz. Bugüne dek OKX TR’ye yoğun ilgi gösteren Türkiye kripto topluluğuna teşekkür ederiz” dedi.

Üç gün boyunca birinci sırada kaldı

Tanıtımı OKX Başkanı Hong Fang’ın katılımıyla gerçekleştirilen OKX TR, vizyonunu ve hedeflerini paylaştığı İstanbul’daki lansman etkinliğiyle de Türkiye’deki teknoloji ve finans basınının, kripto influencer’larının, kanaat önderlerinin, al-sat uzmanlarının beğenisini topladı. OKX TR, App Store'da üç gün boyunca finans kategorisinde birinci, tüm uygulamalar içinde ise ikinci sırada kalmayı başardı.


Lansman sürecinde yakaladıkları başarıyı kalıcı kılmak için durmadan çalıştıklarını dile getiren Mehmet Çamır, “Türkiye, kriptoda sahip olduğu potansiyelle, OKX’in küresel büyüme yolculuğu açısından değerli bir pazar. Ancak OKX, ülkemizi yalnızca bir büyüme basamağı olarak görmüyor. Toplulukla yakın bağlar kurmayı ve Türkiye’yi geleceği şekillendiren yeni finansın merkezlerinden biri haline getirmeyi amaçlıyor. Bu noktada OKX TR olarak kullanıcı memnuniyetini bir görev ve sorumluluk olarak görüyoruz. Lansmanla yakaladığımız ivmeyi ileri taşımak için topluluğa kulak vermeye, onların seslerini duymaya devam ediyoruz” diye konuştu.


Rotamız Türkiye” diyerek 6 ilde iftar düzenleyecek


OKX TR'nin resmen kullanıma sunulmasının hemen ardından Ramazan ayının başladığını hatırlatan OKX TR Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çamır, “Türkiye için hem kutsal değeri hem de kültürel anlamı açısından önemli bir ay olan Ramazan’ın bereketini topluluğumuzla birlikte yaşamak ve Türkiye’nin dört bir yanında kriptoyu anlatabilmek amacıyla, içinde bulunduğumuz ayı bir fırsat olarak gördük. ‘Rotamız Türkiye’ dedik, yatırımın rotasını çizdik. Bu kapsamda 20 Mart’ta İstanbul’dan başlayacak şekilde, Türkiye’nin altı ilinde iftar yemekleri düzenlemeye başladık. OKX TR'nin vizyonunu, kullanıcılarına sunduğu ayrıcalıkları paylaştığımız bu etkinliklerde kullanıcılarımızın taleplerini onlardan dinleme fırsatı yakalıyoruz. OKX, kripto ekosisteminde oluşturduğu güven, rezerv kanıtı raporları, toplulukla kurduğu ilişkiler ve geliştirdiği teknolojilerle, geleceğin finansına katkıda bulunan güçlü bir şirket. OKX TR olarak bu küresel vizyonu yerele taşırken, yerelden de beslenen bir anlayışı benimsiyoruz” ifadelerini kullandı.


Türkiyeye kalıcı olmak için geldik”


Türkiye’ye özel ürün ve hizmetlerin resmen faaliyete başlamasının çevik ve titiz bir çalışmanın ardından gerçekleştiğini ifade eden Mehmet Çamır, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı: “Türkiye'ye kalıcı olmak için gelen ve bu pazarda iddialı olan OKX’in tüm ürünlerini, kripto ekosisteminin talep ve beklentilerine uygun olarak yerelleştirdik. Türkiye’deki yatırımcıları güçlendirmek için ürün ve hizmetlerimizi onlardan aldığımız geri bildirimlerle geliştirmeye devam ediyoruz. Bir aylık süreçte elde ettiğimiz başarılarla rehavete kapılmıyor, bunu daha fazlasını başarmak için bir motivasyon olarak görüyoruz. 


Yatırımcılarına ülkenin önde gelen bankalarından 7/24 para yatırma/çekme ve Türkçe destek sunan, onlarca kripto para biriminde TRY işlem desteği bulunan OKX TR olarak aktif olduğumuz tüm dijital iletişim kanallarında topluluğumuzun ne düşündüğü ve ne istediğiyle ilgileniyoruz. OKX TR olarak metriklere takılıp kalmaktansa açık ve şeffaf iletişim yaklaşımımızla kanaat önderlerini, kamuoyunu, basın mensuplarını, en önemlisi de yatırımcıları kazanmayı ve Türkiye’nin benimsediği bir kripto borsası olmayı önceliklendiriyoruz.”
Daha Fazla Oku

    okx trMehmet ÇamirOKX

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk