Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

OKX, Tam Yükümlülük Beyanı ve Sıfır Bilgi Kanıtı Raporları Açıklayacak

Kripto para borsası OKX, ilerleyen aylarda Rezerv Kanıtı (PoR) raporlarına tam yükümlülük beyanını ve sıfır bilgi kanıtlarını ekleyeceğini duyurdu.

2 Mart 2023 16:12

Güncellenme: 2 Mart 2023 16:44

Kripto para borsası OKX, Coindesk Türkiye ile paylaşılan basın bültenine göre rezerv kanıtı denetimleri kapsamında finansal ödeme gücünün doğrulanması amacıyla yeni bir adım attı. Borsa, gelecek aylarda rezerv kanıtı (PoR) raporlarına tam yükümlülük beyanını ve sıfır bilgi kanıtlarını (zero knowledge proof) da ekleyeceğini duyurdu.


Yapılan güncellemelerin ardından OKX'in mevcut Merkle ağacı çözümü kapsamında müşteri gizliliği artırılırken, maksimum düzeyde şeffaflık sağlanacak.


Mart ayı rezerv kanıtı denetim raporunda yer alacak ‘Tam Yükümlülük Ağacı’ raporu ile şeffaflık politikasına katkıda bulunacak. Bu kapsamda, ekosistemdeki yatırımcılar tam yükümlülüğün yer aldığı Merkle ağacı verilerini indirebilecek. 


Aynı zamanda tüm kullanıcıların bakiyesi birden fazla segment’e (ağaçtaki yaprak node'ların ayrılarak) ayrılıp karıştırılarak hesap bakiyeleri için gizliliğin korunması sağlanacak.


Kriptografik Yöntem Kullanılacak

Önümüzdeki aylarda eklenecek sıfır bilgi kanıtları, dışarıdan değişikliklere karşı dayanıklı kriptografik bir yöntem kullanacak. Böylece kullanıcılar, müşterilerin tüm yatırma işlemlerinin hesaba katıldığını görebilecek. Ayrıca, kullanıcılar tarafından tutulan net varlıklar borsanın rezervleriyle karşılaştırılarak finansal ödeme gücünün yeterliliği doğrulanabilecek.


Konuya ilişkin görüşlerini paylaşan OKX Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Haider Rafique, “Kullanıcıların güvenini kazanmada rezerv kanıtı denetimlerinin rolü oldukça büyük. Şeffaflık konusunda sektördeki beklentilerin üzerine çıkarak ve istikrarlı biçimde yenilikler yaparak kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Solana Foundation: “SOL Bir Menkul Kıymet Değil”

9 Haziran 2023 12:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk