Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Kripto Para Borsası OKX, Bahamalar’a Açılıyor

Kripto borsası, ülkenin kripto dostu DARE yasası kapsamında Bahamalar'da resmi olarak Dijital Varlık İşletmesi olarak tescil edildi.

4 Kasım 2022 09:52

Güncellenme: 4 Kasım 2022 12:13

Kripto borsası OKX, Bahamalar'da Dijital Varlık İşletmesi olarak kaydoldu ve OKX Bahamas adlı bir yan kuruluş kurdu.


OKX Bahamas ayrıca Nassau'da bir ofis açtı ve 100 pozisyon için işe alım yapmayı planlıyor. Yeni yan kuruluşun başkanı Jillian Bethel olacak.


Aylar öncesinde kabul edilen Dijital Varlıklar ve Kayıtlı Borsalar Yasası (Digital Assets and Registered Exchanges Act, DARE) aslında firmanın Bahamalar'da faaliyet göstermesini sağladı.


Yapılan duyuruda ada ülkesinin kripto şirketleri için bir hedef olarak artan çekiciliğinin altını çiziliyor. OKX, FTX ile aynı yolu izliyor. Sam Bankman-Fried’ın borsası olan FTX Eylül 2021’de merkezini Bahamalar’a taşımıştı.


OKX CEO’su Bethel yaptığı açıklamada, "DARE Yasası, Bahamalar dijital varlığın benimsenmesinde öncü oldu ve OKX Bahamalar ekibine liderlik etmekten gurur duyuyorum" dedi.


Temmuz ayında OKX, Dubai'de geçici bir Virtual Assets Regulatory Authority (VARA) lisansı aldı ve çevre ülkelerdeki nitelikli yatırımcılara hizmet vermek için bölgesel bir merkez açtı.


OKX, 180 pazarda 20 milyondan fazla küresel müşteriye hizmet veriyor ve şirketin açıklamasına göre, yıllık bazda aylık spot işlem hacmi ortalama 84 milyar doların üzerinde.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Tracy Wang

Tracy Wang, CoinDesk'in New York'taki kıdemli bir muhabiridir. Kripto para birimlerini ele almadan önce kurumsal yatırımcılar, riskten korunma fonları ve milyarderler hakkında haberler yaptı. Yale Üniversitesi'nden Ekonomi derecesi ile mezun oldu. Aynı zamanda ABD Deniz Kuvvetleri'nde Yedek Subay olarak görev yaptı. BTC, ETH, MINA, ENS, çeşitli sabit paralar ve bazı NFT'lere sahiptir. Tracy'ye Twitter'da @0x_bae adresinden ve Telegram'da @tracycwang adresinden ulaşılabilir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk