Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

OKX, Avustralya’da Kripto Borsası Hizmetlerini Resmen Kullanıma Sundu

Avustralya pazarına girmeye hazırlanırken OKX 2023 yılının mayıs ayında Sidney’de yerel ofisini açmış, geçtiğimiz yıl boyunca yönetim, hukuk, uyumluluk ve diğer alanlarda uzmanlardan oluşan bir ekip oluşturmuştu.

14 Mayıs 2024 13:55

Güncellenme: 14 Mayıs 2024 15:26

Kripto borsası ve Web3 teknoloji şirketi OKX, Avustralya’da kripto borsası hizmetlerini resmen kullanıma sundu. 


OKX artık Avustralya’daki tüm kullanıcılar için spot (al-sat) işlemleri ve doğrulanmış toptancı müşteriler* için ise vadeli işlemler hizmetlerini başlattı. Bu gelişme ile birlikte platform, Avustralya’daki kullanıcılara doğrudan AUD yatırma ve çekme işlevlerini sunan en büyük küresel kripto borsalarından biri hâline geldi.
 

Dünya çapında tanınan güçlü ve sağlam bir platform olarak OKX, kısa süre önce Türkiye, Arjantin ve Brezilya’da ürün lansmanlarını gerçekleştirmişti. Mart ayında Singapur’da Büyük Ödemeler Kurumu (MPI) lisansı için Prensip Onayı alan OKX, ocak ayında ise Dubai’de Sanal Finansal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) lisansını almıştı.


“Avustralya’nın kripto endüstrisine katkıda bulunmasını sağlayacak bir ekip kurduk”

Avustralya pazarına girmeye hazırlanırken OKX 2023 yılının mayıs ayında Sidney’de yerel ofisini açmış, geçtiğimiz yıl boyunca yönetim, hukuk, uyumluluk ve diğer alanlarda uzmanlardan oluşan bir ekip oluşturmuştu. İleride Avustralya kripto ekosistemine daha da fazla yatırım yapmayı planladıklarını aktaran OKX Avustralya’nın Genel Müdürü Jamie Kennedy yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Avustralya’daki kripto kullanıcıları, en popüler kripto para birimleri için AUD çiftlerinin yanı sıra bankacılık kanallarına sorunsuz erişimi de içeren hızlı, sağlam, kullanımı kolay ve kullanıcı ihtiyaçlarına yanıt veren bir platformu hak ediyor. Benim görevim kullanıcılarımıza en iyi ürünleri ulaştırmak. Ayrıca kullanıcılarımızın gönül rahatlığıyla işlem yapabilmelerini sağlamak adına uyumluluk ve güvenlik alanlarında yatırımlar yapıyoruz. OKX’in önümüzdeki yıllarda Avustralya’nın kripto endüstrisine katkıda bulunmasını sağlayacak, harika bir yerel ekip kurduğumuzu söylemekten gurur duyuyorum.”


OTC spot işlemler hizmetleri Avustralya İşlem Raporlama ve Analiz Merkezi’ne (AUSTRAC) kayıtlı OKX Australia Pty Ltd. tarafından sağlanıyor. Vadeli ve marjin işlemleri hizmetleri ise Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC) tarafından düzenlenen Avustralya Finansal Hizmetler (AFS) lisansına sahip ve aynı zamanda AUSTRAC’a kayıtlı OKX Australia Financial Pty Ltd. tarafından sunuluyor.
 

Spot işlemlerde 170 işlem çifti 

OKX Avustralya kullanıcıları artık birçok Avustralya bankası aracılığıyla AUD yatırıp çekebiliyor ve spot işlemlerin yanı sıra hızlı kripto alış/satış, P2P ve dönüştürme işlevlerine de erişebiliyorlar. Kullanıcılar ayrıca üçüncü taraf platformlar Simplex, MoonPay ve Banxa aracılığıyla itibari para ile kripto satın alabiliyorlar. Spot işlem kullanıcıları toplamda 170 işlem çiftine ve Bitcoin, Ethereum, Solana ve Tether (USDT) de dâhil olmak üzere toplam 85 tokene erişebiliyorlar. Platformda sürekli olarak yeni tokenler de listelenmeye devam edileceği açıklandı. Avustralya’daki kullanıcılar buradan sunulan tokenlerin güncel listesine ulaşabiliyor.


OKX ayrıca şeffaflık taahhüdüne de sadık kalarak, platformdaki kullanıcı varlıkları için tam rezerv bulundurduğunu gösteren aylık Rezerv Kanıtı raporlarını yayımlayan sektördeki ilk şirketlerden biri olmuştu. Üstelik kullanıcılar, açık kaynaklı doğrulama araçlarını kullanarak, varlıklarının OKX rezervlerinde 1:1 oranında tutulduğunu bağımsız olarak doğrulayabiliyorlar. OKX, 2022 yılının sonlarında Rezerv Kanıtı programını başlatmasından bu yana üst üste 18 ay rapor yayımlayarak, sektörde yeni ve gelişmiş bir raporlama standardının benimsenmesine de öncülük etmiştir.
 

* Uygunluk değerlendirmesini geçmeleri ve 2001 tarihli Şirketler Yasası’nda (Cth) belirtilen toptancı müşteri tanımına uymaları hâlinde, vadeli işlemler ve marjin ile ilişkili ürün ve hizmetler, OKX Australia Financial Pty Ltd tarafından, yalnızca doğrulanmış toptancı müşterilere sağlanacaktır.


Daha Fazla Oku

    OKXkripto borsasıAvustralya

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk