Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

NYDIG, Personelinin Yaklaşık Yüzde 33'ünü İşten Çıkardı

CoinDesk’e yapılan açıklamada, işten çıkarmaların birkaç haftadır sürdüğü belirtildi.

14 Ekim 2022 11:02

Güncellenme: 14 Ekim 2022 13:12

Konuya yakın kaynakların verdiği bilgiye göre, kripto trading şirketi NYDIG yaklaşık 100 çalışanını işten çıkardı.

Firma son birkaç haftada personelin yaklaşık yüzde 30'unu işten çıkarırken işten çıkarmaların birkaç haftadır devam ettiği belirtildi.

Wall Street Journal işten çıkartılan personel sayısını 110 olarak verdi.

Eski bir NYDIG çalışanı ise CoinDesk'e yaptığı açıklamada “Kimsenin kimseyle konuşmadığı bir ticaret masası gibi. Burada kaybolabilirsin ve aylarca bunu kimse bilmez” yorumunu yaptı.

NYDIG, 2021 yılı sonunda bitcoin platformu kurabilmek için 1 milyar dolarlık fon toplamasının ardından platformun, bankalara ve kredi kurumlarına bağlanmasıyla ve perakende bankacılık müşterilerine yüksek oranda bitcoin erişimi sağlaması bekleniyordu. 

Şirket, bu dönemde “Herkes için Bitcoin” kampanyası başlatmıştı.

Ancak NYDIG'nin söz konusu fonu toplamasından sonra kripto borsası büyük bir türbülans yaşadı ve bitcoin, Kasım 2021’de bulunduğu tüm zamanların en yüksek seviyesi 67 bin 500 dolardan yaklaşık yüzde 70 düşüş kaydederek 20 bin dolar seviyesinin de altına geriledi.

Eski NYDIG çalışanı CoinDesk'e “NYDIG tüm yumurtalarını bankacılık stratejisine koydu, ancak bankaların hazır olmasının mümkün olmadığını anladılar ve Nitcoin'i herkese ulaştıracaklarına yönelik bir hikayeyle tüm bu parayı havaya savurdular” şeklinde konuştu.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Tracy Wang

Tracy Wang, CoinDesk'in New York'taki kıdemli bir muhabiridir. Kripto para birimlerini ele almadan önce kurumsal yatırımcılar, riskten korunma fonları ve milyarderler hakkında haberler yaptı. Yale Üniversitesi'nden Ekonomi derecesi ile mezun oldu. Aynı zamanda ABD Deniz Kuvvetleri'nde Yedek Subay olarak görev yaptı. BTC, ETH, MINA, ENS, çeşitli sabit paralar ve bazı NFT'lere sahiptir. Tracy'ye Twitter'da @0x_bae adresinden ve Telegram'da @tracycwang adresinden ulaşılabilir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk