Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

NHL, Sweet ile Bİrlikte Dijital Koleksiyonları NFT Olarak Sunacak

Ulusal Hokey Ligi, ABD’de NFT'leri benimseyen spor federasyonlarının en yenisi oldu.

23 Haziran 2022 16:06

Güncellenme: 23 Haziran 2022 17:28

ABD Ulusal Hokey Ligi (NHL), dijital bir koleksiyon pazarı başlatmak için NFT platformu Sweet ile ortaklık anlaşması imzaladı.


NHL, ligin 2022-23 sezonunda daha önce hiç yayımlanmayan önemli anların video kliplerini içeren NFT'leri yayımlayacak. Sweet, NHL'nin resmi dijital ödeme platformu olacak ve taraftarların NFT'leri takas etmesine ve toplamasına izin verecek.


Dijital koleksiyonlar, en son video kliplerin yanı sıra arşiv videolarını da içerecek. Koleksiyon, Wayne Gretzky, Tie Domi, Sidney Crosby ve Mario Lemieux gibi geçmiş ve mevcut NHL oyuncularını da içerecek.


Ortaklık ile, NHL video ve diğer koleksiyonları sunmak için Ulusal Hokey Ligi Oyuncuları Derneği (NHLPA) ve NHL Mezunlar Derneği'ni (NHLAA) ilk kez bir araya gelmiş olacak.


NHL'nin duyurusu, MLB, NFL ve NBA gibi NFT'leri benimseyen diğer büyük federasyonların peşinden geldi.


Pazar, oyunlaştırılmış ögelere sahip olacak ve ayrıca taraftarların birbirleriyle etkileşime girmesine izin verecek.


NHL'nin küresel ortaklıklardan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı David Lehanski, CoinDesk'e bunun NHL için anlamını anlattı:


“Gerçekten harika, harika bir tasarıma sahip, nadir ve koleksiyon değeri olan NFT'ler ile dijital koleksiyonlar oluşturmak kesinlikle önemli ancak bunun ötesinde faydanın ne olduğunu ve [dijital koleksiyonların] daha geniş taraftar deneyimine nasıl dahil olabileceğini de düşünüyoruz.”Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk