Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

NFT Topluluğunu Hedef Alan Bir Başka Twitter Hack’i Daha

Bir NFT influencer’ının Twitter ve Discord hesapları Salı günü saldırıya uğrarken, birçok kişi saldırının boyutunun genişleyebileceğinden endişeli

20 Temmuz 2022 10:15

Güncellenme: 20 Temmuz 2022 13:08

NFT influencer’ı Zeneca’nın sosyal medya hesaplarının hacklendiği bir kimlik avı saldırısı daha NFT topluluğunu hedef aldı.


Saldırıya uğrayan Twitter ve Discord hesapları, Zen Academy Founders Pass adındaki sahte bir airdrop projesine link verirken, masum kullanıcıların cüzdanlarını buraya bağlayarak kandırdı. Saldırının yarattığı hasar ise henüz net değil.


Bored Ape Yacht Club yaratıcısı Yuga Labs tarafından Pazartesi günü atılan tweet’e göre söz konusu saldırı, NFT topluluğunu hedef alan geniş çaplı tehditlerin bir parçası.



Zeneca’nın attığı tweet’ten sonra kullanıcılar, hesabın saldırıya uğradığına dair geribildirimler yollamaya başladı. Twitter’ın tüketici ürün pazarlama müdürü Justin Tayler, saldırı sonrasında hesabı 40 dakikalığına kilitledi. Twitter, konuyla ilgili CoinDesk’in yönelttiği soruları cevapsız bıraktı.


Gittikçe daha çok yaygınlaşan kimlik hırsızlıkları ve Discord dolandırıcılıklarıyla birlikte söz konusu olay, NFT topluluğunu hedef alan ilk saldırı değil. Gerçekleşen son büyük saldırılardan biriyse Haziran ayının sonunda Bored Ape Yacht Club’ın Discord moderatörünün hesabının hacklenmesiydi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eli Tan

Eli, CoinDesk için NFT'leri, oyunları ve metaverse'i kapsayan bir haber muhabiridir. St. Olaf Koleji'nden İngilizce derecesi ile mezun oldu. ETH, SOL, AVAX ve CoinDesk'in 1000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde birkaç NFT'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk