Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

NFT Platformu Immutable Web3 Oyunlarına Yönelik 500 Milyon Dolarlık Fon Kurdu

Immutable Ventures, Aminoca ve GameStop gibi gruplarla işbirliğine gidiyor.

17 Haziran 2022 21:35

Güncellenme: 18 Haziran 2022 10:13

NFT ölçeklendirme platformu Immutable Cuma günü yayınladığı bir bültenleWeb3 oyunlarına ve NFT projelerine odaklanacak 500 milyon dolarlık bir fon oluşturduğunu duyurdu. 


  • Bu yeni girişim Immutable X protokolü üzerinde kurgulanacak ve token hediyeleri ve yatırımları da yapılabilecek. Platformun token’ı IMX adını alıyor.

  • Immutable’ın verdiği bilgilere göre fon BITKRAFT, Aminoca, Arrington Capital, Double Peak, Airtree, King River Capital ve GameStop gibi kripto ve oyun yatırımcılarıyla işbirliğine gidecek.

  • Immutable Ventures Starkware, Stardust, PlanetQuest ve Topology gibi bazı Web3 şirketlerine ve NFT girişimlerine yatırım yapmış durumda.

  • Immutable üzerinde geliştirme yapanlar arasında GameStop, TikTok, Opensea, Ember Sword ve daha birçok şirketi saymak mümkün.

  • Immutable, Mart ayında Seri C turunda 200 milyon dolar toplamıştı. Bu tur Singapur devlet yatırım fonu Temasek tarafından yürütülmüştü ve şirketin değerlemesi 2,5 milyar dolar civarında gerçekleşmişti.

GamStop, bu yılın başında, NFT pazaryerini lanse etme sürecinde Immutable X ile iş birliğine gideceğini açıklamıştı. 


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk