Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Nexo, Zimmetine Para Geçirmekle Suçlayan Anonim Twitter Hesabına İhtarname Gönderdi

"@otteroooo" adlı Twitter hesabı, kripto borç veren Nexo'nun bir hayır kurumundan zimmetine para geçirdiğini iddia etti.

27 Haziran 2022 11:10

Güncellenme: 27 Haziran 2022 15:20

Twitter’da "@otteroooo" adlı hesabı kullanan bir kişi veya kişiler, paylaştıkları tweet ile Nexo'nun hukuk departmanının hedefidir. Tweet’te Nexo'nun ve kurucu ortaklarının HelpKarma adlı bir hayır kurumundan fon aldığını iddia edildi.

 

Tweet dizisinde, otteroooo, Nexo'nun kurucu ortağı Kosta Kanchev'in, "lise büyüklüğünde bir saray" inşa etmek için hayır kurumu kitle fonlaması platformu HelpKarma'dan bir yönetici olarak fon aldığını iddia etti.

 

Ancak Nexo suçlamaları reddederken değindiği önemli bir nokta var. Aslında HelpKarma’nın kurucusu Karstev ile Kotsa Kanchev’in çok az fiziksel benzerliğe sahip olsalar bile aynı kişiler değiller. 

 

Otteroooo’nun Twitter profilinin, Nexo’nun rakiplerine karşı olumsuz ve kötü yorumlar yapması şartıyla, anonim bir hesap aracılığıyla faaliyet gösteren Nexo’nun bir PR temsilcisi tarafından satın alınmasının teklif edildiği iddia ediliyor. Bu iddia hakkında Nexo basın saatine kadar açıklama yapma talebine yanıt vermedi.

 

Geçtiğimiz günlerde Nexo, borç verme alanındaki diğer oyuncuların birleşmeleri ve satın almaları konusunda tavsiyelerde bulunmak için bankacılık devi Citigroup'u (C) işe aldığını açıkladı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: ETF Onayı Sonrası ETH'deki Değişim Oldukça Az

23 Temmuz 2024 17:11

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk