Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

“Nakit Kaynaklarımız Yıl Sonundan Önce Bitebilir”

Davalar biriktikçe Core Scientific'in nakit parası yıl sonundan önce bitebilir.

22 Kasım 2022 16:55

Güncellenme: 22 Kasım 2022 17:35

Bilgi işlem gücü kıyaslandığında dünyanın en büyük halka açık madencisi durumundaki Core Scientific (CORZ), Ekim ayını 32,2 milyon dolar nakit ve 62 bitcoin (975.000 dolar) ile tamamlarken parasının yıl sonundan önce bitebileceğini söyledi.


Şirket bir ay önce iflas riski yaşadığını belirtmiş ve hisseleri Nasdaq’da yüze 80 düşüş yaşamıştı. Core’un Eylül ayındaki toplam nakdi 1.051 bitcoin ve 29.5 milyon dolar seviyesindeydi.


Core Scientific, artan enerji fiyatlarına karşın düşük bitcoin fiyatı gelirleri ile ayakta kalmaya çalışan birkaç madenciden biri durumunda. 


Madencilerden Compute North, Eylül ayında Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunurken Iris Energy de kredileriyle ilgili olarak temerrüt bildirimi aldı. Argo Blockchain ve Greenidge Generation da nakit sıkıntısı içinde olduklarını açıkladılar.


Core, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu üçücü çeyrek bilançosunda, “Nakit kaynaklarımızın 2022’nin sonunda ya da daha da erken bir tarihte biteceğini tahmin ediyoruz, bitcoin fiyatlarının ne zaman toparlanacağını veya enerji maliyetlerinin düşüp düşmeyeceğini tahmin etmek şu aşamada çok zor” vurgularını yaptı.


Şirket, borç yapılandırması ve sermaye artırımı için alacaklılarla görüşüyor. BlockFi, kripto borsası FTX'in çöküşüyle birlikte büyük bir kıskaca girdi. FTX, BlockFi'yi 400 milyon dolarlık krediyle kurtarma sözü vermişti ancak bu şu anda imkansız görünüyor.Core Scientific'in ise 30 Eylül itibariyle BlockFi'ye ödenmemiş yaklaşık 54 milyon dolar borcu vardı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk