Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Musk, Twitter’ın Ödeme Platformuna Dönüşmesini Mantıklı Buluyor

Twitter’ı 44 Milyar Dolara satın almak isteyen Tesla CEO’su şirketin genel toplantısında konuştu.

17 Haziran 2022 06:51

Güncellenme: 17 Haziran 2022 13:33

Twitter’ı 44 Milyar Dolara satın almak isteyen Tesla CEO’su şirketin genel toplantısında konuştu.


  • Milyarder iş insanı Elon Musk, Twitter’ın içine dijital ödemelerin entegre edilmesinin mantıklı olduğunu belirtti.

  • Twitter’ın genel şirket toplantısına sanal ortamdan katılan Musk, “Para genel anlamda dijital bir unsura dönüşüyor ve bu dönüşüm bir süredir hayatın bir gerçeği. Twitter’a dijital ödemeleri entegre etmek ve böylelikle para alıp vermeyi kolaylaştırmak mantıklı” diyor.

  • Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara almak üzere masada. Genelde bu anlaşmanın olmayacağına dair dedikodular yayılsa da süreç devam ediyor görünüyor ve Musk’ın toplantıya katılması bu konuda kararlı olduğunu da gösteriyor.

  • Twitter aslında kripto para dünyasına kenarından köşesinden bir giriş yaptı. Eski CEO’su Jack Dorsey zamanında BTC entegrasyonu yapan platform daha sonra Ether’i de sisteme dahil etmişti. Twitter, ayrıca, ödeme işlemleri şirketi Stripe ile yeni bir programı hayata geçirmeyi denemiş ve Polygon üzerinden. USDC ile ödeme imkânı sunduğunu açıklamıştı.

  • Bu arada ABD’de bir vatandaş, Musk’a, Tesla’ya ve SpaceX’e dava açarak Dogecoin’in piramit dolandırıcılık sistemi olduğunu iddia etmiş ve diğer yatırımcılar adına 258 milyar dolar tazminat istemişti.

  • Musk, Dogecoin’e destek verenlerin başında geliyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında SpaceX’in bazı ürünlerinin bu para ile satın alınabileceği açıklanmıştı. Tesla’nın da bazı ürünleri DOGE ile alınabiliyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bybit, Türk Kripto Borsası Narkasa'yı Satın Aldı

23 Mayıs 2024 21:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk