Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Musk, Twitter’ı Alma Teklifini Geri Çekti ve Yönetim Kuruluna Dava Tehdidinde Bulundu

Milyarder iş insanı sosyal medya platformunun günlük aktivitesi içerisinde sahte ve spam hesapların oranının yüzde 5’in “bayağı bir” üzerinde olduğuna inandığını söyledi.

9 Temmuz 2022 07:59

Güncellenme: 9 Temmuz 2022 08:04

Tesla CEO’su Elon Musk Twitter’ı satın almak için sunduğu 42 milyar dolarlık teklifini çekti. İş insanı, sosyal medya devinin sağladığı bilginin yanıltıcı ce yanlış olduğunu iddia ederek yönetim kuruluna dava açmakla tehdit etti.


  • ABD’nin sermaye piyasası kuruluna (SEC) bir bildirimde bulunan Musk, Twitter’ın anlaşmanın birçok noktasına uymadığını ve hatalı ve yanlış yönlendirici bilgiler verdiğini belirtti.

  • Musk, ayrıca, şirketin bu tutumu nedeniyle kendi kendine zarar verebileceğini vurguladı.

  • Musk, Mayıs ayında, devralma işlemlerini durdurmuş ve sahte ve spam hesapların toplam kullanıcı sayısının yüzde 5’inden az olduğunu görmeden işleme devam etmeyeceğini belirtmişti.

  • Musk’ın avukatı, yaptığı açıklamada, iş insanının bu oranın yüzde 5’in çok üzerinde olduğuna inandığını söyledi.

  • “Sayın Musk’ın danışmanlarının sağlanan bilgiler üzerinde bugüne kadar yaptıkları analizlere göre günlük aktivite içerisinde sahte ve spam hesapların oranının yüzde 5’in bayağı bir üzerinde olduğu tahmin ediliyor.”

  • Twitter yönetim kurulu verdiği yanıtta bu anlaşmanın gerçekleşeceğine inandıklarını ve hisse başına 54,20 dolardan bu işi bağlamayı düşündüklerini ifade ettiler.

  • “Yönetim kurulu adına yapılan açıklamada, “Sayın Musk ile anlaştığımız fiyat ve koşullar üzerinden anlaşmayı finalize edeceğimize inanıyoruz” denildi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk