Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Multicoin Capital, Kripto Girişimleri için 430 Milyon Dolarlık Girişim Fonu Duyurdu

Fon, erken aşamadaki projelere 500.000-1 milyon dolar ve daha olgun fırsatlar için 100 milyon dolar veya daha fazla yatırım yapacak.

13 Temmuz 2022 09:30

Güncellenme: 13 Temmuz 2022 14:03

Kripto risk sermayesi devi Multicoin Capital, en son fonu olan 430 milyon dolarlık Girişim Fonu III ile piyasadaki düşüşe rağmen yavaşlamıyor.


Fon, diğer girişimlerin yanı sıra veri toplama merkeziyetsiz özerk kuruluşlara (DAO'lar), açık finans, Web3 altyapısına ve tüketici sosyal fırsatlarına odaklanan erken aşama ve sonraki aşama projeler için sermaye sağlayacak . 


Erken aşamadaki projeler, Venture Fund III ve Multicoin'in tek haneli milyarlarca varlıkları olan her zaman pozitif kalan likit fonundan kaynaklanan fonların bir kombinasyonundan 500.000 ila 25 milyon dolar arasında bir gelir elde etmeyi planlıyor. Daha sonraki aşama projeleri, aynı iki fonun birleşiminden 100 milyon dolara kadar sermaye için uygun bir noktada bulunuyor.


Multicoin Capital Yönetici Ortağı Kyle Samani, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamadabu rakamların kesin olmadığını ve bazı projelerin firmadan daha fazla sermaye almaya uygun olabileceğini söyledi.

Samani, geçen hafta CoinDesk'e verdiği röportajda, "Bu büyüklükteki anlaşma için 'maksimum 25 milyon dolar' gibi katı bir kuralımız yok" ifadelerini kullanmıştı.


2017 yılında kurulan Multicoin Capital, uzun süreli finanse edilen teknoloji ve altyapı yatırımlarına sahip. Örneğin, şirket, blok zinciri veri başlangıcı için Intel Capital ile 2019 yılında 3,5 milyon dolarlık bir tohum finansmanı turunun öncüsü olmuştu. Ancak şimdi, tüketici temelli projelere yaptığı yatırımları artırmanın yollarını arıyor.


Şirketin basın açıklamasında “Zamanımızın giderek artan bir oranını, tüketicilerin doğrudan karşı karşıya olduğu ve tüketiciye yönelik büyük pazarları yeniden şekillendirmeye hazır olan şeylere harcıyoruz” vurgusu yapıldı.


Ayı Piyasasına Yatırım Yapmak


Son piyasa düşüşü, geniş bir yatırımcı yelpazesini çok zor durumda bırakmış olsa bile, Multicoin, liderlik vasfı ile parasını çok çeşitli projelere koymaya devam etmeyi planlıyor.


Samani, "Oldukça hızlı bir tempoda yatırım yapmaya devam ediyoruz, ortalama olarak, büyük olasılıkla bir yıldan fazla bir zaman gibi uzun bir süre boyunca haftada bir veya daha fazla proje yayınlıyoruz. Bu bugün hala geçerli ve bunun öngörülebilir gelecekte değişeceğini düşünmüyorum. Piyasa döngüleri boyunca yatırım yapıyoruz, çok heyecan verici olduğunu düşündüğümüz varlıklar keşfediyoruz ve onları satın alıp sonsuza kadar elimizde tutuyoruz” şeklinde konuştu.


Yasal sorunlar


Multicoin'in Girişim Fonu III duyurusu, yatırım firmasının Multicoin'i ve Solana ekosistemindeki diğer kilit oyuncuları SOL'den yasadışı bir biçimde karşılar etmekle suçlayan bir toplu davada adının geçmesinin birkaç gün sonrasında geldi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk