Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Morgan Stanley’e Göre Rekor Kripto Girişim Sermayesi Yatırımı Yavaşlayacak

Morgan Stanley, kripto para birimi yatırımlarının yılsonuna kadar yüzde 50’ye kadar düşebileceğini açıkladı.

31 Mayıs 2022 14:25

Güncellenme: 31 Mayıs 2022 16:35

Morgan Stanley, Salı günü yayımladığı bir raporda, kripto şirketlerinin geçtiğimiz yıl rekor 30 milyar dolarlık risk sermayesi (VC) artırdığını ve sektördeki anlaşma sayısındaki trendin kripto para piyasalarındaki son düşüşe rağmen yükselmeye devam ettiğini söyledi.


Raporda, diğer VC kategorilerindeki eğilimlerin göz önünde tutulmasıyla birlikte anlaşma etkinliğinin düşmesinin olası olduğu belirtildi. VC kripto para birimi yatırımlarının sayısı geçtiğimiz Aralık ayında zirve yapmıştı.

Banka, kripto endüstrisinin diğer sektörlerle eşleşmesi durumunda, mevcut seviyenin yıl sonuna kadar yüzde 50'ye kadar düşebileceğini vurguladı.

Geçtiğimiz 12 ay içinde en önemli VC pazarlarından sekiz tanesindeki hacim, zirveden yüzde 50'ye sıfırlandığı için bir yavaşlama bekleniyor.

Girişim sermayesi, başlangıç şirketlerine ve yüksek büyüme potansiyeli söz konusu küçük işletmelere yönelik özel sermaye yatırımı şeklidir.

Raporda, bol ABD doları likiditesi ve yükselen kripto fiyatları, geçen yıl sektörde 1.800'den fazla anlaşma ile rekor VC yatırımını teşvik etti. Bu, önceki yılların ortalamasının yüzde 160’ın üzerinde bir artışa denk geliyor. Kriptoya yapılan yatırım, küresel olarak tüm risk sermayesi yatırımlarının yüzde 7'sini oluşturuyor.

Morgan Stanley, 2020'nin başında en çok yatırımın kripto altyapısına ve finansal hizmetlere yapıldığını, 2020 yılının sonundan 2021 yılının ortasına kadar merkeziyetsiz finans uygulamalarının tercih edildiğini ve 2021'in sonundan 2022'ye kadar NFT'lere dikkat çekiyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Trump, Solana ETF’leri ve SOL Yükselişini Mümkün Kılabilir

27 Haziran 2024 18:00

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk