Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Morgan Creek, BlockFi’nin Peşinde

Firma, yatırımcılarına, FTX'in 250 milyon dolarlık kredi teklifi- başlangıçta önerildiği gibi imzalanırsa Morgan Creek Digital de dahil tüm BlockFi hissedarlarını etkin bir şekilde ortadan kaldıracağını duyurdu.

27 Haziran 2022 08:28

Güncellenme: 27 Haziran 2022 09:36

Kripto para yatırım firması Morgan Creek Digital, sızdırılan bir yatırımcı görüşmesine göre, kripto kredi kurumu BlockFi’nin çoğunluk hissesini satın almak için yatırımcılardan 250 milyon dolar toplamaya çalışıyor.

Morgan Creek’in sermaye toplama planı, kripto para borsası borsası FTX’in Salı günü sabahında BlockFi’a 250 milyon dolarlık kredi sağlamasının ardından geldi.

Morgan Creek Digital konuyla ilgili yorum yapmayı reddederken girişim hakkında bilgi sahibi bir kaynak ise BlockFi ayakta kalmaya çalışırken finansman sağlamak için sorada bekleyen çok sayıda risk sermayesi fonu olduğunu açıkladı.

Morgan Creek Digital yönetici ortağı Mark Yusko, sızdırılan telefon görüşmesinde “Bütün gün telefon görüşmeleri yaptım” dedi.

Yusko’ya göre FTX kredi teklifinin BlockFi’nin halihazırdaki hissedarları için bir dezavantajı vardı ki o da FTX’e BlockFi’yi “reel anlamda sıfır fiyatla” satın alma seçeneği vermesiydi.

FTX’in söz konusu opsiyonu kullanırsa, yönetim ve hisse senedi opsiyonlarına sahip çalışanlar da dahil olmak üzere BlockFi’nin tüm hissedarları ve şirketin önceki turlardaki tüm sermaye yatırımcıları fiilen ortadan kalkmş olacak.

BlockFi CEO’su Prince bir tweet iletisinde şirketin FTX ile bir ön anlaşma imzaladığını duyurmuştu.

Yusko, sızdırılan görüşmede yatırımcılara FTX ve BlockFi’nin kesin bir imza için üç gün uzaklıkta olduğunu söyledi.

Bir BlockFi sözcüsü ise Cumartesi günkü açıklamasında, “Hâlâ anlaşmanın şartları üzerinde görüşüyoruz ve daha fazla bilgi paylaşamıyoruz, şartlar hakkında daha fazla bilgiyi ileri bir tarihte paylaşmayı uygun buluyoruz” dedi.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Tracy Wang

Tracy Wang, CoinDesk'in New York'taki kıdemli bir muhabiridir. Kripto para birimlerini ele almadan önce kurumsal yatırımcılar, riskten korunma fonları ve milyarderler hakkında haberler yaptı. Yale Üniversitesi'nden Ekonomi derecesi ile mezun oldu. Aynı zamanda ABD Deniz Kuvvetleri'nde Yedek Subay olarak görev yaptı. BTC, ETH, MINA, ENS, çeşitli sabit paralar ve bazı NFT'lere sahiptir. Tracy'ye Twitter'da @0x_bae adresinden ve Telegram'da @tracycwang adresinden ulaşılabilir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk