Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Moody’s, Coinbase’in Kârlılık Endişelerinden Dolayı Borcunu Düşürdü

Derecelendirme kuruluşu kripto borsasının derecelendirmelerini daha fazla düşürmek için inceleme altına aldı.

24 Haziran 2022 10:07

Güncellenme: 24 Haziran 2022 12:02

Moody’s, Coinbase’in (COIN) kurumsal borcunu düşürdü ve kripto borsası için borç derecelendirmelerini daha da düşürmek için inceleme altına aldı.

 

Coinbase’in Kurumsal Aile Derecelendirme borcu Moody’s tarafından Ba2’den Ba3’e düşürülürken aynı zamanda garantili kıdemli teminatsız senetleri Ba1’den Ba2’ye düşürüldü. Moody’s’e göre, Coinbase’in 2028 ve 2032’de vadesi gelen kıdemli garantli senetlerinde 3 milyar dolar vardı fakat bunun ne kadarını Kurumsal Aile Derecelendirme borcu olduğu belirtilmedi.

 

Moody’s, son aylarda meydana gelen kripto varlık fiyatlarındaki dik düşüşler ve azalan işlemler nedeniyle Coinbase’in önemli ölçüde zayıf gelir ve nakit akışı gösterdiğini belirtti.

 

Moody’s her ne kadar da Coinbase’in 14 haziranda yaklaşık 1,100 çalışanını işten çıkarıldığının duyulmasına rağmen Coinbase’in kârlılığının sorgulanmaya devam edebileceğini söylüyor.

 

Moody’s’e göre 31 mart 2022 itibariyle, Coinbase’in 6.1 milyar dolarlık nakit ve nakit eşdeğeri vardı ve bu şirketin 2 milyar dolarlık kıdemli garantili notları içeren 3.4 milyar dolarlık uzun vadeli borcuna göre sağlıklı bir pozisyon olarak nitelendirdi.

 

Coinbase’in hisseleri perşembe günü yüzde 13 yükseldikten sonra gün içinde yüzde 0.3 düşüşle 58.88 dolara geriledi. Hisseler bugüne kadar neredeyse yüzde 77 düştü.

 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nelson Wang

Nelson, CoinDesk'in ABD Doğu Kıyısı Haber Editörüdür. Daha önce TheStreet'te teknoloji hisseleri editörü ve tüketici hisseleri editörü olarak görev yaptı. Bundan önce Yahoo.com'da iş ve kişisel finans editörüydü. Ayrıca Condé Nast Portfolio'nun web sitesinde düzenleme pozisyonlarında bulundu ve bir Asya-Amerikan medya şirketi olan aMedia'nın içerik direktörlüğünü yaptı. Nelson, Long Island, New York'ta büyüdü ve Harvard Üniversitesi'ne giderek Sosyal Bilgiler alanında derece kazandı. BTC ve ETH'yi CoinDesk'in 1.000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde tutuyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kısa Vadeli Yatırımcıların Davranışlarını Anlamak, Bitcoin’de Trendin Yönünü Tahmin Etmemize Yardımcı Olabilir mi?

2 Temmuz 2024 17:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk