Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

MobileCoin’den Yeni Bir Stabil Coin

Kripto para ve ödeme şirketi MobileCoin, ‘Elektronic Dollars’ adlı mahremiyet odaklı bir stabil coin çıkardıklarını duyurdu.

10 Ekim 2022 15:19

Güncellenme: 10 Ekim 2022 16:09

Mahremiyet odaklı kripto para ve ödeme şirketi MobileCoin, stabil coin platformu Reserve iş birliğinde “Electronic Dollars” (eUSD) adlı yeni bir stabil coin çıkardı. Şirket, eUSD’nin tamamen teminat altına alındığını ve kullanıcıların özel işlem verilerini koruma altına alacak şekilde tasarlandığını açıkladı.


MobileCoin, eUSD’nin bazı diğer stabil coin’ler tarafından da desteklendiğini belirtti. Bunlar arasında USD Coin (USDC), Pax Dollar (USDP) ve TrueUSD (TUSD) bulunuyor. Yapılan her transferin uçtan uca şifreleme sistemiyle korunduğu belirtiliyor. Bunun anlamı, sadece işlemin muhatabı olan taraflar kendi yaptıkları işlemleri görebilecek.


eUSD, MobileCoin blokzinciri üzerinde oluşturuldu ve mobil cihazlara göre optimize edildi. eUSD’nin ‘white paper’ında “Bildiğimiz kadarıyla bugüne kadar hiçbir projede mahremiyet özellikli stabil coin’ler üretilmedi. Hiç kimse özel bir dolar oluşturmadı” deniliyor.


Öte yandan eUSD uçtan uca şifreleme ile işlemlerin mahremiyetini sağlasa da müşterini bil (KYC) ve kara para aklama (AML) şartlarına tüm süreçlerin tabi olacağı söyleniyor.


MobileCoin CEO’su ve kurucusu Joshua Goldbard, bu konuyla ilgili olarak “Mahremiyetinizin olacağı alan peer to peer olarak blokzinciri ağı içinde kalıyor. Yani, kanunlara uygun veri korumalı bir bir kripto para oluşturuyoruz” diyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bain Capital Crypto İkinci Fonunu Başlatacak

5 Haziran 2024 14:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk