Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Mizuho: Coinbase’in Pazar Payı Yüzde 3’ün Altına Geriledi

Coinbase, dolar bazında ortalama hacme bakıldığında ilk 10 borsa arasına giremiyor.

14 Temmuz 2022 22:24

Güncellenme: 15 Temmuz 2022 11:22

Mizuho’dan analist Dan Dolev’in müşterilerine gönderdiği bilgi notuna göre Coinbase küresel rakiplerine karşı pazar payı kaybetmeye devam ediyor ve ayı piyasasının yaşandığı dönemde bu kayıpların sürme olasılığı bulunuyor. 


Dolev, Coinbase’in ortalama işlem hacminin Temmuz ayında yaklaşık 1,2 milyar dolar olduğunu tahmin ediyor. Bu hacim Kasım 2021’de 7 milyar doları bulmuştu. Şirketin küresel işlem hacmindeki pazar payı ise Temmuz rakamlarına göre yüzde 2,9. Bu par 2022’nin ilk çeyreğinde yüzde 5,3 iken Kasım 2021’de zirve yaptığı dönemde yüzde 8-9 civarındaydı.


Dolev’e göre Temmuz ayında ortalama işlem hacmi olarak bakıldığında Coinbase 14. sırayı alıyor. Şirket geçen Kasım’da 4. sıradaydı. 


Temmuz ayında 11 milyar dolarlık hacim yakalayan Binance hâlâ bu açıdan dünyanın en büyük borsası. Binance’in hacmi Kasım 2021’de 32,9 milyar dolardı.


Dolev, “Trend Coinbase açısından sıkıntılı diyor. Zira borsalar arasında artan rekabet Coinbase’in daha fazla pazarlama harcaması yapmasına ve komisyon ücretlerini gözden geçirmesine neden olabilir. “Tüm bunlar, düşen hacimlerle birlikte düşünüldüğünde, bizim görüşümüze göre, gelecekteki kârlılığı etkileyecektir.”


Dolev Coinbase hisselerine nötr notu verirken değer tahminini 45 dolardan 42 dolara çekiyor.


Goldman Sachs da haziran sonunda Coinbase’e yönelik tavsiyesini “sat” şeklinde revize etmişti bu karara yönelik gerekçe olarak perakende işlem aktivitelerinin yavaşlaması nedeniyle oluşan nakit yakışını dengelemek için maliyet tabanında önemli kısıtlamalar yapılması gerekliliğini vurgulamıştı. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Gözünü 70 Bin Dolara Dikti, XRP Yükselişte

17 Temmuz 2024 21:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk