Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Misyon Bank’tan Avalanche ile Tokenizasyon Alanında Öncü Adım

“Misyon Tech’in geliştirdiği tokenizasyon platformu ile Misyon Bank, Türkiye’nin dijital varlıklar alanında bölgesinde söz sahibi olmasını sağlayacak önemli bir adım daha attı.”

5 Haziran 2024 13:27

Güncellenme: 5 Haziran 2024 13:32

Misyon Bank, Türkiye’nin ilk banka güvenceli uçtan uca tokenizasyon platformunu duyurdu.


Blok zinciri teknolojileri ve varlık tokenizasyonu alanında lider Avalanche ortaklığı ile geliştirilen Misyon Tokenizasyon Platformu ile finans ve sermaye piyasası aktörleri ile bankalar varlıkları blok zincirine kolayca taşıyabilecek; bono, Eurobond, yatırım fonu, hisse senedi ve gayrimenkul gibi birçok yatırım aracını tokenize ederek, küçük tutarlar halinde yatırımcılarına sunabilecekler. 


Misyon Tokenizasyon Platformu’nun ilk uygulaması, kurumların bireysel yatırımcılara ölçeklendirilmiş ve güvenli bir tokenize Eurobond yatırım deneyimi sunmasını sağlarken, yabancı yatırımcıların Türk varlıklarına erişiminde döviz volatilite ve fiyatlama risklerini de ortadan kaldıracak. Platformun dijital varlık saklama teknolojilerinde Misyon Bank’ın yakın zamanda iş birliğini duyurduğu İsviçreli Taurus imzası var. 


Misyon Bank Genel Müdürü Dr. Önder Halisdemir, Misyon Tokenizasyon Platformu’nun TL varlıkları bölgesel ölçekte yatırımcıların erişimine açarak sermaye piyasalarımızı yabancı yatırımcılar için cazibe merkezi haline getirecek bir girişim olduğunu ifade ettiği konuşmasında, platformu gerçek dünya varlıklarının tokenizasyon pazarına açılan kapısı olarak tanımladı. Projenin hazırlık sürecinin blok zinciri teknolojilerinin global liderlerinden Avalanche ve Taurus’un da aralarında bulunduğu alanında öncü 9 global kurumun uzmanlığını barındırdığını ifade eden Halisdemir, “2030 yılına kadar 10 trilyon ABD doları değerine ulaşması beklenen varlık tokenizasyon alanında Türkiye’nin tüketici değil üretici olarak konumlanmasını mümkün kılacak önemli bir adım attık. Misyon Bank, bölgeselleşme vizyonunu yansıtan saklama ve tokenizasyon açılımları ile yatırımcılar için bir dijital varlık hub'ı olacaktır.” dedi.


Halisdemir, “30’dan fazla alt hizmeti barındıran tokenizasyon çözümümüzü düzenlemeler ve evrensel standartlar ile tam uyum içinde ülke ve bölgemiz kurumlarının kullanımına hazırladık. Yasaların izin verdiği varlıkları tokenlaştırmak ve blokzinciri üzerinde 7/24 alım satıma sunmak isteyen kurumlarımızın çözüm ortağı olmaya hazırız.” dedi ve bu yeni dünyada yerini almak isteyen kurumları token@misyon.com üzerinden iletişime davet etti. 


Avalanche’ın, blok zinciri tabanlı token’ların hızlı şekilde oluşturulması ve alım satımı için benzersiz bir platform sağladığını belirten Ava Labs Kurucu Genel Müdürü Dr. Emin Gün Sirer, "Misyon Bank, yatırım araçlarının tokenize edilmesine yönelik güvenlik ve ölçeklenebilirliği önceleyen bir çözüm geliştirerek alanında bir ilke imza atmıştır. Küresel ölçekte yatırımcı tarafında temel bir ihtiyacı karşılayacak olan bu projeyi desteklemekten gurur duyuyoruz” dedi. 


Misyon Bank’ın dijital varlık saklama teknolojilerinde iş ortağı olan Taurus Kurucu Ortağı Lamine Brahimi ise projenin saklama süreçlerinde Misyon Bank ve MisyonTech’in uzman ekipleriyle çalışmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Misyon Tech’in geliştirdiği tokenizasyon platformu ile Misyon Bank, Türkiye’nin dijital varlıklar alanında bölgesinde söz sahibi olmasını sağlayacak önemli bir adım daha attı” dedi.


Daha Fazla Oku

    misyon bankTokenizasyonavalanche

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk