Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Mısır Çiftçileri Mahsullerini Vadeli İşlemlerle Koruyor. Solana DEX, Doğrulayıcıların Bu Konuyu Takip Etmesini İstiyor

Çarşamba günü yeni bir hizmet başlatan Cypher, vadeli işlem piyasalarının doğrulayıcıların risklerini korumalarına yardımcı olabileceğini düşünüyor.

11 Ağustos 2022 11:51

Güncellenme: 11 Ağustos 2022 14:36

SALT LAKE CITY – Mısır çiftçilerinin mahsul verimlerini vadeli işlem sözleşmeleri ile korumaları alışkanlık haline gelebilir. Merkeziyetsiz bir finans (DeFi) ticaret protokolü, Solana blockchaindeki kripto doğrulayıcılarının token ödüllerinden dolayı bu tarz bir riskten kaçınmak için kuralları takip etmelerini istiyor.

 

Merkeziyetsiz finans türevleri ticaret uygulaması Cypher, Solana'nın doğrulayıcılarına, ağı hareketlendirmek için bilgi işlem güçlerini ödünç veren sunucu koşucularına özel bir riskten korunma hizmeti sunmaya hazırlanıyor. Bu çalışma karşılığında SOL tokenları alırlar bu da piyasası mısırdan çok daha değişken olan bir verim sunar.

 

Token volatilitesine karşı korunmak, kriptonun hesaplama sınıfı için yeni bir şey değildir. Büyük bitcoin madencileri, onları BTC'nin değişen fiyatından koruyan türevleri kullanarak nakit akışlarını öngörülebilir tutarlar. Buna ragmen iki endüstri katılımcısı CoinDesk'e yaptıüı açıklamaya göre, uygulama Solanaland'da henüz görülmedi.

 

Cypher, bu çeyrekte yapılması planlanan yeni bir vadeli işlem ürünü ile bunu değiştirmeye çalışıyor. "Doğrulayıcı kasa" olarak adlandırılan bu kasa, doğrulayıcıların her Solana "çağının" sonunda, yaklaşık iki gün sonunda almayı bekledikleri SOL fiyatını kilitlemelerine yardımcı olacaktır. Temel katkıda bulunanlar Barrett ve Alex, Cypher'ın ev sahipliği yaptığı mtnDAO hacker evinde CoinDesk ile planları ele aldılar.

 

Mısır ülkesi ABD'den gelen Alex, mısır çiftçilerinin geleneksel emtia piyasasında kullandığını ve doğrulayıcılara da aynı riskten korunma fırsatlarını sunmak istediklerini belirtiyor. Cypher'ın toplama için olgunlaştığını düşünüyor: "Doğrulayıcı ödülleri gibi birçok kriptoya özgü emtia olduğunu belirledik".

 

Doğrulayıcıların fırsata atlayıp atlamayacağı henüz belli değil. İki önde gelen Solana doğrulayıcısı CoinDesk'e, değişken token ödüllerine karşı korunmak için put opsiyonlarını satın alabileceklerini söyledi fakat buna rağmen ikisi de yapmadı.

 

Solana doğrulayıcısı ve kripto altyapı şirketi Triton One'ın kurucu ortağı Brian Long, "Doğrulayıcım için token ödüllerini korumaya gerek görmüyorum" dedi. Hedging ile ilgili ücretlerin nakit akışında harcanacanıp tükeneceğine dikkat çekti.

 

Yine de, Cypher yazarı Barrett, CoinDesk'e yaptığı açıklamada Cypher'ın aylık vade sonu piyasalarının, daha kısa zaman dilimlerine sahip olduğunu söylediği diğer zincir içi seçeneklere kıyasla daha fazla çekiciliğe sahip olabileceğini söyledi. Ayrıca, vadeli işlem rotasının daha elverişli olduğunu ve bu nedenle opsiyon piyasalarından daha likit olduğunu söyledi.

 

Solana doğrulayıcısının sözcüsü olan Laine_sa, gelecekteki SOL ödüllerini oynayan doğrulayıcılar için bir acı noktasının, hisselerinin değişen boyutu olduğunu söyledi. Token sahipleri, ödül kazanmak için varlıklarını daha büyük operatörlerle "yatırabilir" - ancak seçtikleri doğrulayıcının token kazanabileceği havuzu da de-stake edebilir ve azaltabilirler.

 

Laine_sa, Discord mesajında "Her üç günde bir ödeme alıyoruz ve bundan bir ay sonra ne kadar hisseniz olacağını kim bilebilir" dedi.

 

Planlanan ürün, Cypher'ın mevcut türevlerini merkeziyetsiz borsayı, kolaylaştırılmış bir ticaret arka ucu ve profesyonel yatırımcılar için yeni araçlarla güçlendirdiği sırada geliyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Solana, İkinci Telefonunun Ön Satışında 100.000 Sınırını Aştı

12 Şubat 2024 20:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk