Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Milyarlarca Dolar Değerindeki Aptos Blokzinciri Aktif

Meta’nın eski çalışanları tarafından geliştirilen ve milyonlarca dolar yatırım alan Aptos Labs faaliyete geçti. Ancak, henüz ağ pek kalabalık değil.

18 Ekim 2022 12:10

Güncellenme: 18 Ekim 2022 12:19

Blokzinciri ağını dün faaliyete geçiren Aptos Labs, Facebook’un spin-off ağları arasında milyarlarca dolar değerindeki sistemini test eden ilk şirket olacak.


Aptos, başarı elde edemeyen diem stabil coin’in çıkışına öncülük eden eski Meta çalışanlarının kurduğu bir şirket. Aptos blokzinciri Rust temelli programlama dili olan Move ile yazıldı. Move, aynı zamanda şu an üzerinde çalışılan bir başka ağ olan Mysten Labs’in Sui blokzincirinin de tercihi.


Aptos Labs, ağın çalışır vaziyette olduğunu belirtse de ekosistemi henüz tamamlanma aşamasından uzakta. Hala düzinelerce ekibin merkeziyetsiz finans (DeFi) için çok önemli olan cüzdanlarını, alım-satım platformlarını ve NFT’leri oluşturmaları bekleniyor. Çünkü bunlar ve bir token olmadan Aptos ağında yapacak pek fazla bir şey yok.


Aptos ağının geliştirilmesinde yer alan bazı kişiler de CoinDesk’e her ne kadar ağın çalışmasında bir sorun olmasa da lansmanın aceleye getirildiğini belirttiler.


Aptos, bugüne kadar 350 milyon dolar civarında yatırım toplamayı başardı ve değerlemesi 2 milyar dolar civarına geldi. Yatırım yapan şirketler arasında FTX Ventures, Binance Labs ve PayPal Ventures da bulunuyor.


Blokzinciri, Ethereum’a ve yine Rust diliyle yazılan Solana’ya göre daha hızlı ve daha uygun bir alternatif olmayı hedefliyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Formula 1 Bilet Sağlayıcısı Platinium Group, NFT Yarış Biletlerini Tanıttı

26 Mayıs 2023 17:08

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk