Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

MicroStrategy’yi BTIG de savundu, Kurucu Saylor Yakında Teminat Çağrısı Beklemiyor

Teknoloji şirketinin hisseleri, bitcoin ile birlikte son birkaç günde %35 ve son bir yıldır yaklaşık %75 oranında düştü.

14 Haziran 2022 17:41

Güncellenme: 14 Haziran 2022 19:22

Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüş, MicroStrategy'nin (MSTR) 129.218 coin stoğundan daha fazlasını teminat olarak kabul edip etmeyeceği konusunda yeni sorulara yol açtı.


  • Şirketin kurucusu ve CEO Michael J. Saylor, Wall Street Journal'a verdiği demeçte, "Bir marj çağrısı almayı beklemiyoruz ve şirketin daha fazlasını göndermemiz gerekirse bunun çin çok fazla ek teminat var" dedi.

  • Saylor ve Microstrategy, daha önce 129.218 bitcoin’den oluşan stoklarını detaylandırdı. Bu miktarın yaklaşık 95.000'i serbest bırakıldı. Bitcoin fiyatının yaklaşık 21.000 dolar olması durumunda şirkete borç verenler talepte bulunduğunda, teorik olarak teminatlara ipotek konulabilir.

  • Saylor, bugün yaptığı bir paylaşımda, "MicroStrategy Bitcoin Stratejisi’ni benimsediğinde, oynaklığı öngörmüştü. Bilançosunu, zorluklarda da #HODL'ye (sic) devam edebilecek şekilde yapılandırdı" dedi.

  • BTIG hisse senedi araştırma analisti Mark Palmer rakamları kendisi inceledi ve benzer bir sonuca vardı. “Gerçek şu ki, MSTR tarafından tutulan 129.218 bitcoin’in 95.643'ü ipoteksiz ve şirket tarafından bir marj çağrısından kaçınmak veya bir marj çağrısına yanıt vermek için ek teminat olarak kullanılabilir” diye yazdı.

  • MicroStrategy, bitcoin’lerinden herhangi birini satıyor olabileceğine dair söylentileri "açıkça yanlış" olarak nitelendiriyor.

  • MSTR, bitcoin ve hisse senedi piyasalarında mütevazı bir sıçrama ile birlikte bugün %5.7 arttı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk