Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

MicroStrategy'nin Yeni CFO'su: Piyasadaki Düşüş Sürecinde Bitcoin Stratejilerimiz Değişmedi

Andrew Kang, MicroStrategy'nin bitcoin stratejisi hakkında geçtiğimiz Çarşamba günü The Wall Street Journal'a konuştu.

20 Mayıs 2022 10:25

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 12:02

MicroStrategy (MSTR) Finans Direktörü Andrew Kang Çarşamba günü The Wall Street Journal'a verdiği demeçte, şirketin uzun vadeli bitcoin (BTC) satın alma ve elinde tutma stratejisinin —kripto ve daha geniş ölçekte borsa bozgununa rağmen— değişmeyeceğini söyledi.


Kang, ellerindeki rapora göre, şirketin sahip olduğu bitcoinleri şu anda satmaya niyeti olmadığını ve bu konuda hissedarların baskısıyla karşılaşmadığını belirtti. Kang'ın bu yorumu, MicroStrategy'nin CEO'su Michael Saylor'un şirketin bitcoin varlıklarını satmayacağını sürekli olarak yinelemesinin ardından geldi.MicroStrategy, son günlerde iki önemli sorunun muhatabı oldu: Silvergate'ten aldığı vadeli kredi, ve bitcoin belirli bir seviyeye düşerse şirketin bir teminat tamamlama çağrısı ile karşı karşıya kalıp kalmayacağı.


31 Mart itibarıyla, MicroStrategy'nin sahip olduğu bitcoinlerin fiili maliyet esası (satın alındığı tarihteki fiyatı) 3,97 milyar dolar iken piyasa değeri 5,89 milyar dolardı. Bu da bitcoin başına yaklaşık olarak 30.700 dolarlık bir ortalama maliyet ile 45.602,79 dolarlık bir piyasa fiyatı anlamına geliyor. En son gelir beyanına göre MicroStrategy, 129 binin üzerinde bitcoini elinde tutuyor.


MicroStrategy hisseleri bu yıl yaklaşık %63 düşerken, bitcoin aynı dönemde ortalama %36 oranında düştü.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk