Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Microstrategy’nin Bitcoin Sevdası Bitmiyor

Bitcoin bu hafta son iki yılın en düşük seviyesine geriledi. Ancak MicroStrategy Başkanı Michael Saylor’ın ‘dijital altın’a güveni devam ediyor.

11 Kasım 2022 12:53

Güncellenme: 11 Kasım 2022 17:11

Yazılım şirketi MicroStrategy Başkanı Michael Saylor, CNBC’ye Bitcoin alıp elde tutma stratejisinden vazgeçmeyeceğini söyledi. Bitcoin, bu hafta içinde FTX borsasının çöküşünden etkilenerek 16.000 doların altında düşmüş ve son iki yıldaki en düşük seviyesini görmüştü. Bitcoin, bu yazının yazıldığı esnada 17.340 dolar civarında bulunuyor.


Saylor, bitcoin’in bir ‘roller coaster’ gibi aşağı yukarı inip çıksa da 2020 yılında ilk almaya başladığı zamana göre yüzde 33 daha yüksek olduğunu, MicroStrategy hisselerinin de aynı dönemde yüzde 38 arttığını belirtti.


Saylor, “Hissedarlarımız kazanıyor ve biz bu stratejimizi korumaya devam edeceğiz. Çünkü işe yarıyor” dedi.


Şu anda MicroStrategy’nin elinde 129.000’den fazla coin bulunuyor. Bu coin’ler ortalama 30.000 doların üzerinde bir fiyata satın alındı. Bitcoin’in fiyatının 17.000 dolar civarına düşmesinin ardından şirketin, Saylor’a rağmen, elindeki coin’leri satmak zorunda kalabileceği belirtiliyor.


Bu durum ilk çeyrekte Bitcoin’in fiyatı 30.000 dolarken de gündeme gelmiş, şirketin CFO’su Phong Le fiyatın 21.000 dolar ve altına düşmesi halinde bunun bir ‘teminat tamamlama çağrısı’ (Toplam teminatı, bulunması gereken teminat seviyesinin altına düşen hesaplar için yapılan çağrı) durumunu tetikleyebileceğini belirtmişti.  


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Coinbase, Konsolide Vadeli İşlemler için Onay Aldı

28 Eylül 2023 18:05

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk