Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

MicroStrategy'nin 1. Çeyrek Faaliyet Raporu Yayımlandı

Şirket, fiyatların genelinde büyük bir artış olmasına rağmen ilk çeyrekte zarar kaydetti.

30 Nisan 2024 10:24

Güncellenme: 30 Nisan 2024 10:35

MicroStrategy (MSTR), yaptığı basın açıklamasında, sahip olduğu dijital varlıkların 191,6 milyon dolarlık değer kaybetmesiyle ilk çeyrekte 53,1 milyon dolar (hisse başına 3,09 dolar) zarar ettiğini bildirdi.


Birçok kişi şirketin yeni dijital varlıkların gerçeğe uygun değer hesaplama standardını benimsemesini ve bitcoin’in (BTC) ilk çeyrekte kaydettiği yükseliş sayesinde büyük bir kâr elde etmesini beklese de durum böyle olmadı. Eski standarda göre hesaplama yapan şirket, çeyrek sonu bitcoin varlıklarını 5,1 milyar dolardan (her biri 23,680 dolar) fiyatlandırdı. Mart sonunda bu değer 15,2 milyar dolardı (her biri 71,028 dolar).


Ayrıca şirket, nisan ayında 122 token daha alarak bitcoin varlıklarını 214,400’e çıkardığını belirtti. Bu da bitcoin’in şu anki fiyatıyla (63 bin dolar civarı) 13,5 milyar dolara denk geliyor.


MicroStrategy, 2024 yılında şimdiye kadar ortalama 65,232 dolar fiyatla 25,250 BTC satın aldı.


Faaliyet raporunun yayımlanmasının ardından MSTR hisse fiyatları %3,3 değerinde düştü.


Basın açıklamasında konuşan CFO Andrew Kang, şirketin yeni dijital varlıkların gerçeğe uygun değer hesaplama standardını tamamen benimsemeyi planladığını ve doğru zamanı beklediklerini açıkladı. Finansal Muhasebe Standartları Kurulu (FASB), yeni standardın 1 Ocak 2025'e kadar uygulanmasını zorunlu kılsa da, şirketlerin standardı erkenden benimsemesine izin veriliyor.


Daha Fazla Oku

    MicroStrategyMSTRfaaliyet raporuhisse

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Stephen Alpher

Stephen, CoinDesk'in Amerika Kıtası ortak bölge haber şefidir. Daha önce Seeking Alpha'da yönetici editör olarak görev yaptı. Washington, D.C. banliyösünde yaşayan Stephen, Pennsylvania Üniversitesi'ndeki Wharton School'da finans bölümünde okudu. CoinDesk'in 1.000 dolarlık beyaz eşiğinin üzerinde BTC ve ETH'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk