Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Microstrategy, Lightning’in Kullanımını Arttırmak için Yeni Yollar Arıyor

Şirket büyük işletmelerin Lightning ağına katılması için çözümler geliştiriyor.

5 Eylül 2022 14:13

Güncellenme: 5 Eylül 2022 17:09

Micheal Saylor’ın bir güç merkezine dönüştürdüğü durgun yazılım firmasının (şimdilerde piyasa değeri oldukça düşük) şimdi de işin kripto ile ilişkisi olmayan tarafları da bitcoin ile ilgili projeler üzerine çalışıyor.


Cumartesi günü Baltic Honeybadger konferansında konuşan MicroStrategy’nin yönetim kurulu başkanı ve eski CEO’su, firmada çalışan geliştiricilerin daha hızlı ve uygun maliyetli olacak şekilde, bitcoin’in üstünde bir ödeme ağı oluşturduğunu ve Lightning ağı üzerinde çok sayıda insanın kullanacağı çözümler sunmaya çalıştıklarını dile getirdi. Saylor, bir video görüşmesinde, Lightning’i teknolojide dünyasında olan önemli bir gelişme olduğunu söylerken büyük destekçisi olduğu bilinen Lightning protokolüne duyduğu güveni yineledi.


Micheal Saylor, 2 Ağustos’ta MicroStrategy’den CEO olarak istifa etmişti fakat yönetim kurulu başkanı pozisyonunda devam ettiğini ve yeni icra kurulu başkanı olduğunu açıkladı. 


Saylor, MicroStrategy’nin şu anda 10 milyon müşterinin Lightning cüzdanı açması için çözümler aradığını söyledi.


Lightning protokolü, kullanıcıların birbirleriyle ödeme kanallarını açmalarına ve zincire yerleşmeden önce birden fazla işlem yapmalarına olanak tanıyor ve bu da ücretleri ve onay süresini en aza indirmeye yardımcı oluyor. 


Saylor'un son zamanlarda haberlerde yer almasının tek nedeni kripto değil. 31 Ağustos'ta, Columbia Bölgesi başsavcısı, son 10 yılda vergilerini ödemediği iddiasıyla dava açtı. Saylor suçlamalara itiraz etti.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Anna Baydakova

Anna blok zinciri projeleri ve düzenlemeler üzerine yazıyor ve özel ilgi alanı Doğu Avrupa ve Rusya. özellikle mahremiyet, siber suçlar, yaptırım politikaları ve sansür hakkında çalışmalarda bulunuyor. Anna eser miktarda BTC sahibi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD TÜFE Verileri Beklenenden %0,3 Daha Düşük Geldi, Bitcoin 64 Bin Dolara Yükseldi

15 Mayıs 2024 17:50

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk