Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

MicroStrategy Bitcoin Almak için Hisse Satıyor

Bu anlaşma şirketin kurucusu Michael Saylor’ın yazılım devini bir bitcoin gücüne dönüştürme planının geçerli olduğunu gösteriyor.

10 Eylül 2022 08:50

Güncellenme: 10 Eylül 2022 13:23

Kurumsal bir bitcoin (BTC) kasası haline gelen yazılım geliştirme şirketi MicroStrategy, daha fazla kripto para alabilmek için 500 milyon dolar değerinde hisse satmayı planlıyor.


Şirketin Cuma günü SEC’a yaptığı açıklamada bu hisse satışının “bitcoin almak da dahil olmak üzere bazı genel yatırım amaçları” için gerçekleştirildiği belirtilmişti.


Bu hamlenin zamanlaması manidar, zira kısa süre önce CEO’luk koltuğunu bırakan ve yönetim kurulu başkanlığına devam eden Michael Saylor’ın MicroStrategy’yi bir bitcoin devine dönüştürme planlarının geçerli olduğu görülüyor. Saylor, 2020’den bu yana hisse satışları ve bonolar aracılığıyla elde ettiği kaynakları 2 milyar dolardan daha fazla eden 130.000 bitcoin almak için kullanıyor.


Bu hamle sonrasında Microsyrategy’nin hisse değeri de bir şekilde bitcoin ilişkilenmeye başladı. Şirket bitcoin’in bu yılki düşüşünden dolayı 1,2 milyar dolar değer kaybetti. Ancak Cuma günü bitcoin yüzde 10 civarında sıçrama yapınca şirketin hisseleri de yüzde 12 arttı. Ancak söz konusun kararın açıklanmasıyla birlikte hisseler yüzde 1,5 düşüş yaşadı.


Kripto ile ilgili hisselere odaklanan iki önemli yatırım bankası Cowen ve BTIG Microstrategy’nin hisse arzında konsorsiyum liderliği yapıyorlar.


Saylor ve MicroStrategy kısa süre önce Columbia bölgesi hükümeti tarafından Saylor’ın vergi kaçırdığı suçlamasıyla dava edilmişlerdi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nelson Wang

Nelson, CoinDesk'in ABD Doğu Kıyısı Haber Editörüdür. Daha önce TheStreet'te teknoloji hisseleri editörü ve tüketici hisseleri editörü olarak görev yaptı. Bundan önce Yahoo.com'da iş ve kişisel finans editörüydü. Ayrıca Condé Nast Portfolio'nun web sitesinde düzenleme pozisyonlarında bulundu ve bir Asya-Amerikan medya şirketi olan aMedia'nın içerik direktörlüğünü yaptı. Nelson, Long Island, New York'ta büyüdü ve Harvard Üniversitesi'ne giderek Sosyal Bilgiler alanında derece kazandı. BTC ve ETH'yi CoinDesk'in 1.000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde tutuyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD TÜFE Mayıs Ayında Yatay Seyretti, BTC Yeniden Yükselişte

12 Haziran 2024 19:25

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk