Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Microsoft İzinsiz Kripto Madenciliğini Yasakladı

Şirket politikalarını güncelleyen Microsoft, kendi online hizmetlerini kullanarak kripto madencilik yapacak olanların önce yazılı izin alması gerektiğini belirtti.

16 Aralık 2022 13:54

Güncellenme: 16 Aralık 2022 14:25

Microsoft, şirket politikalarında 1 Aralık’tan itibaren geçerli olmak üzere güncelleme yaptı. Yapılan değişikliğe göre kullanıcılar daha önceden yazılı izin almadan Microsoft online hizmetlerini kripto para madenciliği için kullanamayacak.


Şirket, bu kısıtlamayla ilgili detaylı bir açıklama yapmadı. Ancak, şirketin bulut platformu Azure’de bu engellemenin ekosistemin güvenliği için getirildiği belirtildi.


Kripto madenciliği daha önce de büyük teknoloji şirketleri tarafından engellenmişti. Zaten Google’ın da bu konuda Microsoft'a benzer bir şirket politikası var. Google'dan geçen yıl yapılan açıklamada çoğu “kötü niyetli” kişilerin kripto madenciliği için gizliliği ihlal edilmiş bulut hesaplarını kullandıkları belirtilmişti. Ayrıca 2022 yılının başında bu hesaplara karşı önlem olarak madenciliğe ilişkin kötü amaçlı yazılım tespit etme hizmeti etkinleştirilmişti.


Amazon ise AWS’nin (Amazon internet hizmetleri) 12 aylık deneme sürümünde kripto madenciliği yapılmasını engelliyor. Ayrıca AWS üzerinden madencilik yapılan kullanıcılara ekstra ücret çıkartılıyor ve hesapları kapatılabiliyor.


Microsoft, bu yılın başında da sahibi olduğu Minecraft oyunundan “kullanıcıların güvenli ve kapsayıcı bir deneyim yaşaması” gerekçesiyle NFT’leri engellemişti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk