Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Meta’nın Reality Labs Birimi Zarar Etmeye Devam Ediyor

Meta’nın, AR ve VR teknolojilerine odaklandığı Facebook Reality Labs birimi 2022 dördüncü çeyrekte 4.3 milyar dolar zarar etti.

2 Şubat 2023 10:10

Güncellenme: 2 Şubat 2023 11:24

Meta’nın yeni gelişmekte olan ve arttırılmış gerçeklik (AR) ile sanal gerçeklik (VR) faaliyetlerini yürüten Facebook Reality Labs (FRL) birimi zarar etmeye devam ediyor.


FRL, 2022 yılı dördüncü çeyrekte 4.3 milyar dolar zarar açıkladı. Üçüncü çeyrekte de 3.7 milyar dolar zarar açıklanmıştı. Öte yandan analistler FRI’nın 4.4 milyar dolar zarar edeceğini tahmin ediyorlardı.


Meta, 2022 yılında bu birimde toplamda 13.7 milyar dolar zarar ederken, 2.2 milyar dolar gelir elde etti. 2021 yılında ise 2.3 milyar dolar kazanırken 10.2 milyar dolar zarar etti.


Şirket daha önce FRL’ye yatırımların devam ettiğini ve bu birimi geleceklerinin önemli bir parçası olduklarını gördüklerini, ancak 2023’te faaliyet giderlerinin büyük oranda artacağını tahmin ettiklerini belirtti.


Yatırımcılar yakın zamanda Meta’ya metaverse’e ilişkin harcamaları azaltmalarına ilişkin çağrılar yapmışlardı. Çünkü düşen kullanıcı sayıları ve tanıtım için yapılan harcamaların azaltılması kârlılıkların da azalmasına neden oldu.


Öte yansan Meta CEO’su Mark Zuckerberg, analistlerde yaptığı görüşmede Reality Labs’in önümüzdeki yıllarda ciddi şekilde büyümesini beklediğini söyledi. Şirket, VR başlığının yeni sürümünü bu yılın sonunda piyasaya sürmeyi hedefliyor.


Meta’nın dördüncü çeyrekteki toplam kazancı ise 32.2 milyar dolar olarak kaydedilirdi.


Daha Fazla Oku

    Facebookmeta

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nelson Wang

Nelson, CoinDesk'in ABD Doğu Kıyısı Haber Editörüdür. Daha önce TheStreet'te teknoloji hisseleri editörü ve tüketici hisseleri editörü olarak görev yaptı. Bundan önce Yahoo.com'da iş ve kişisel finans editörüydü. Ayrıca Condé Nast Portfolio'nun web sitesinde düzenleme pozisyonlarında bulundu ve bir Asya-Amerikan medya şirketi olan aMedia'nın içerik direktörlüğünü yaptı. Nelson, Long Island, New York'ta büyüdü ve Harvard Üniversitesi'ne giderek Sosyal Bilgiler alanında derece kazandı. BTC ve ETH'yi CoinDesk'in 1.000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde tutuyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Nasdaq Kripto Saklama Hizmetine Başlıyor

24 Mart 2023 17:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk