Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Meta'nın Instagram'ı Ethereum, Polygon, Solana, Flow'dan NFT'leri Destekleyecek

Sosyal medya güç merkezi, kripto sanatlarını sergilemek için kullanıcılardan ücret almayacak.

9 Mayıs 2022 08:28

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 11:56


CoinDesk’in ulaştığı bilgiye göre Meta'nın sahip olduğu sosyal medya güç merkezi Ethereum, Polygon, Solana ve Flow için değiştirilemez token (NFT) entegrasyonları planlıyor. 


Bu ağlar, Ethereum ve Bored Apes'in piyasa değeri bakımından lider olduğu dijital koleksiyon ticaretinin büyük çoğunluğuna ev sahipliği yapıyor.


Pilot, ABD merkezli küçük bir NFT meraklısı grubu kapsayacak. Instagram'ın lansman sırasında dört zincirin hepsinden NFT'leri destekleyip desteklemeyeceği belli değildi.


Instagram, MetaMask gibi yaygın olarak kullanılan kripto cüzdanlarını desteklemeyi amaçlarken kullanıcılar cüzdanlarını takarak NFT sahibi olduklarını kanıtlayabilecek, NFT’lerini profillerinde sergileyebilecek ve onları yapan yaratıcıları etiketleyebilecekler.


CoinDesk, Twitter'ın ilk olarak Ocak ayında altıgen NFT profil resimleri için yaptığı gibi, Instagram'ın da kullanıcılardan NFT yayınlamak ve paylaşmak için ücret almayacağını onayladı.


Karar, muhtemelen NFT'ler için yeni bir kültürel görünürlük dalgası anlamını taşıyor. Instagram'ın aylık bir milyardan fazla aktif kullanıcısı var ve birçoğu platformu sanatlarını tanıtmak ve pazarlamak için kullanıyor.


Meta CEO'su Mark Zuckerberg, Mart ayında çok fazla ayrıntı açıklamadan girişimle dalga geçmişti.


Financial Times daha önce Meta'nın NFT pilot uygulamasını Facebook'ta para basma ve grup üyeliği seçenekleriyle Instagram'da takip edeceğini duyurmuştu.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk