Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

MetaMask’in Kripto Dolandırıcılıklarından Mağdur Olanlar İçin Bir Planı Var

Popüler Ethereum temelli cüzdan, kayıpları geri alma uzmanı Asset Reality ile işbirliğine gitti.

26 Mayıs 2022 18:11

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 18:13

Web 3 dünyasında önemli bileşenlerden biri olan tarayıcı temelli cüzdan MetaMask, kripto dolandırıcılığına veya oltalama saldırılarına maruz kalanlara varlıklarını geri alma şansı verebilir. 


Çalınan kripto varlıkların izinin sürülmesi ve geri alınması konusunda uzman olan Londra merkezli Asset Reality yaşanan yolsuzluk vakalarını inceleyerek dünyanın herhangi bir yerinde bir sorun yaşayan Meta Mask kullanıcısına yardımcı olabilecek.


Aylık 30 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan MetaMask kaybedilen varlıklara dair ciddi oranda şikâyet alıyor. metaMask’in destek ürünleri lideri Alex Herman’a göre bunların önemli bir kısmı oltalama veya sosyal mühendislik taktikleriyle yapılan dolandırıcılıklardan kaynaklanıyor. 


Herman, “Kullanıcılarımıza iyi şanslar dilemenin ötesinde bir şeyler sunmak istedik. Asset Reality ile iş birliği yaparak kullanıcılarımıza çalınan fonlarının izini sürme ve geri alma şansı veriyoruz. Yani tünelin sonunda en azından bir ışık olabilir” diyor. 


Asset Reality’ye göre kripto dolandırıcılıklarda kaybedilen ortalama rakam 25.000 dolar civarında. Bazı durumlarda 1 milyon doları aşan vakalar görülüyor. Geri alma sürecinin önemli bir kısmını blok zinciri analitiği oluşturuyor. (Asset Reality Chainalysis gibi bazı gelişmiş kripto analitik şirketleriyle çalışıyor.) 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk