Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

MetaMask, Brezilya Reali ile Kripto Satın Alımına İzin Veriyor

MetaMask, 126 milyon kullanıcısı olan Brezilya'nın Pix ödeme sistemiyle entegre oldu.

13 Eylül 2022 10:07

Güncellenme: 13 Eylül 2022 13:30

En büyük kripto cüzdan sağlayıcılarından biri olan MetaMask, Brezilya hükümetinin ödeme sistemi Pix'i entegre etti ve Brezilya realleriyle kripto alımlarına izin vermeye başladı.


Cuma günü MetaMask’in, işlem başına yaklaşık %1'lik bir komisyon ve gerçek zamanlı olarak hesaplanan bir ağ ücreti alan ödeme altyapı şirketi olan MoonPay aracılığıyla Pix’le entegre edildiği açıklandı.


MetaMask Nisan ayında, kullanıcıların kartlar, banka havaleleri ve Apple Pay gibi farklı ödeme yöntemleriyle ether ve diğer ERC-20 token’larını satın almalarına izin vermek için MoonPay ile ortak olmuştu.


Brezilya'da, MetaMask şu anda ether satın almak için minimum 102 Brezilya reali (yaklaşık 20 dolar) değerinde işlem gerektiriyor, 


Brezilya Merkez Bankası (BCB) tarafından Ekim 2020'de başlatılan gerçek zamanlı bir ödeme sistemi olan Pix, 126 milyon kullanıcıya sahip. Pix aynı zamanda Binance ve Bybit gibi önde gelen kripto borsaları tarafından da kullanılıyor.


MetaMask Temmuz ayında, Brezilya'nın ABD'den sonra ikinci en büyük kullanıcı piyasası olduğunu açıkladı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk