Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Metagood Sosyal Fayda için NFT’leri Kullanıyor

Kâr Amacı Güden Yardım Şirketi “Web 3 Pitch Fest” Etkinliğine İmza Atıyor

4 Haziran 2022 10:35

Güncellenme: 4 Haziran 2022 16:34

Danny Yang tek bir lansmanda 10.000 token mint etme uygulamasını ilk kez gerçekleştiren ekibin bir parçasıydı. Kendi tabiri ile bu olayı “tarihte eşsiz bir an” olarak nitelendiriyor. On ChainMonkey adı verilen bu proje profil resmi NFT serilerinin bir türevi olsa da teknik anlamda önemli bir başarı olarak görülüyor.


Yang’a göre bu proje sosyal bir fayda da ortaya koyuyor. Maymun temalı NFT’ler hayır amacıyla satılıyordu ve bunları tek bir blok zinciri işlemiyle mint etmek maliyeti de düşürmüştü. Bu tür maliyet azaltıcı uygulamalar diğer hayır kurumlarının da kripto dünyasına ilgi göstermesine zemin hazırlıyor.


Yang, CoinDesk’e verdiği bir röportajda, “Problemleri çözebilecek teknolojilere sahibiz. İnsanları aynı noktada buluşturabiliriz” diyordu.


Harvad’dan mezun olan ve Stanford’da bilgisayar mühendisliği doktorası alan Yang NFT’lere geçmeden önce uzun bir süre kripto dünyasında farklı alanlarda çalıştı. Tayvan’ın en büyük kripto borsalarının kuruluş aşamalarında yer aldı. Şimdi içinde bulunduğu şirket ise Web 3 Pitch Fest adlı bir etkinlik düzenliyor. 


“Buradaki ana amaç ve hedef karşı karşıya kaldığımız büyük ve üstsel olarak artan sorunlara çözümler geliştirmek” diyor Yang, ilkim sorununu ve COVID-19’u ima ederek. “Bu sorunlar küçük küçük başlasa da bir anda dünyayı ele geçilebiliyorlar.”


Metagood, her ne kadar hayır işleriyle uğraşsa da aslında kâr amacı olan bir şirket. Yang, bazen çelişen bu iki yaklaşımı kripto üzerinden dengelemenin daha kolay olduğunu belirtiyor. Zira NFT’ler dijital topluluklarda herkes için yatırım yapma imkânı sağlıyor.


Yang’a göre onChainMonkey işlem oranı açısından bakıldığında en kârlı NFT koleksiyonlarından biri. Bu startup gelirlerinin bir kısmını Metagood Giving fonu üzerinden hayır kurumlarına bağışlıyor. 


UNICEF başta olmak üzere Birleşmiş Milletler’in çeşitli kurumlarına bağışlar yapılıyor, Ukrayna’ya yardım ediliyor ve meşhur Afgan mülteci Sharbat Gula’nın tahliyesinin finansmanı için destek olunuyor. 


Şu anda 15 çalışanı olan ve bir yaşını dolduran Metagood “toplum” kavramının anlamını yeniden tanımlama konusuna eğiliyor. Şirket, kripto uzmanlarından, ödüllü sanatçılardan ve sosyal etki uzmanlarından oluşan bir grup tarafından destekleniyor. Bunlar arasında Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee, Sebastien Borget, Jeffrey (Jiho) Zirlin, gibi isimler de yer alıyor. 


Girişim sermayedarı rüzgar sörfçüsü ve çevre korumaya kendini adayan biri olan Bill Tai şirketin başkanlığını üstleniyor. Owen Wilson, Woody Harrelson ve Mark Zuckerberg’ün kız kardeşi Randi de önemli destekçiler arasında


Metagood’un yakın dönem planları arasında DAO’ya odaklanmak ve bu ayki karma NFT mint operasyonu geliyor. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk