Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Merkeziyetsiz Platformlar Yapay Zeka İttifakı Oluşturuyor

Fetch.ai, SingularityNET ve Ocean Protocol, kripto token’larını tek bir token olarak birleştirmeyi planlıyor.

27 Mart 2024 15:40

Güncellenme: 27 Mart 2024 16:04

Fetch.ai, SingularityNET ve Ocean Protocol, token’larını birleştirme ve merkeziyetsiz yapay zeka (AI) için ittifak oluşturma konusunda anlaştı.


Üçlü, büyük teknoloji şirketleri tarafından kontrol edilen mevcut projelere merkeziyetsiz bir alternatif sunan AI kolektifi oluşturmaya çalışıyor.


Yapay zeka odaklı Web3 platformu Fetch.ai'nin yerel token’ı FET, toplam arzı yaklaşık 2,63 milyar token ve başlangıç fiyatı 2,82 dolar olan ASI token’a dönüştürülecek. Merkeziyetsiz yapay zeka ağı SingularityNET (AGIX) ve veri platformu Ocean Protocol'ün (OCEAN) yerel token’ları, yaklaşık 0,433'e 1 oranıyla ASI ile birleşecek. ASI, yaklaşık 7,5 milyar dolarlık tamamen seyreltilmiş piyasa değerine sahip olacak.


Şirketler, önerilen varlıkla birlikte açık kaynaklı bir merkeziyetsiz yapay zeka altyapısı oluşturmayı planlıyor.


Yapay zeka, ChatGPT gibi araçlar sayesinde 2023'ün başından bu yana ana akım ilgide büyük bir artış gördü. Bununla birlikte, Microsoft, Alphabet, Amazon, Apple ve Meta gibi dev şirketlerin sektör üzerinde bir oligarşi kuracağına dair endişeler bulunuyor. Bu da blok zinciri ve Web3 şirketlerini, verilerin daha şeffaf olduğu bir alternatif sunmak için sektöre atılmaya itiyor.


Daha Fazla Oku

    yapay zekaweb3fetch.aiocean protocolSingularityNET

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk