Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Merkeziyetsiz Oracle Ampiric Network’ten 7 Milyon Dolarlık Finansman Turu

Variant, StarkWare ile ortaklaşa oluşturulan StarkNet tabanlı oracle turunu yönetti.

18 Temmuz 2022 08:30

Güncellenme: 18 Temmuz 2022 12:50

StarkNet’te merkeziyetsiz Ampiric Network, Variant liderliğindeki bir finansman turunda 7 milyon dolar topladı.

Empiric kurucu ortağı Karl Oskar Schulz CoinDesk’e verdiği röportajda fonun büyük ölçüde işe alımlarda kullanılacağını söyledi.

Turdaki diğer katılımcılar arasında veri ortakları Alameda, CMT, Flow Traders, Gemini ve Jane Street ile ekosistem ortakları StarkWare ve Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal yer aldı.

Ethereum blok zinciri için ölçeklenebilirlik sorunlarını ele alan sıfır bilgi toplama ürünü olan StarkNet, Mayıs ayında 100 milyon dolarlık bir finansman turunun ardından 8 milyar dolarlık değerlemeye ulaşan StarkWare tarafından oluşturuldu. Schulz ve Jonas Nelle tarafından ortaklaşa kurulan Empiric Network, StarkWare ile stratejik bir ortaklık içinde geliştirildi.

Bir blockchain oracle’ın asli görevi, bilgi almak veya göndermek için akıllı sözleşmeleri dış dünyayla birleştirmektir. Geleneksel oracle'lar merkezileştirilir, yani zincir dışı düğümler dışarı çıkar ve açıklanmayan birden çok kaynaktan gelen verileri bularak bu verileri blok zincirinden toplar. 

Bunun yanında, şeffaf verilerdeki eksiklik, merkezi kehanetlerle ilgili endişeleri artırdı. Örneğin, geçen Eylül ayında iki veri kaynağındaki hatalar, Pyth Network Oracle’ın bitcoin’inin 5,402 dolara düştüğünü yanlış bir şekilde bildirmesine neden olmuştu.

StarkNet avantajı

Merkezi yapı, ana blok zincirinin yüksek gaz veya işlem, ücretler ve yavaş veriminden kaçınmak için teknolojik açıdan daha pratikti.

StarkWare'in StarkNet'i yaratması, daha düşük ücretler, gelişmiş işlem hızları ve zincir üzerinde hesaplamalar gerçekleştirme yeteneği sağladı.

Schulz, yaptığı açıklamada “DeFi'ye gerçekten olgunlaşması ve daha iyi olması için ihtiyaç duyduğu verileri verelim. Ve bunlar hesaplama verileri" dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin Madencisi Marathon Digital, Birinci Çeyrek Beklentilerini Karşılayamadı

10 Mayıs 2024 12:06

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk