Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Merkeziyetsiz Borsa Uniswap Mobil Cüzdan Başlatıyor

Cüzdan, kullanıcılara çeşitli DeFi platformları arasında kripto satın alma ve fon takası yapma fırsatı verecek.

14 Nisan 2023 09:59

Güncellenme: 14 Nisan 2023 11:10

Perşembe günkü basın açıklamasına göre merkeziyetsiz finans (DeFi) borsası Uniswap, DeFi cüzdanının daha geniş çapta benimsenmesine önayak olmak ve faal ticareti desteklemek adına bir mobil cüzdan uygulaması başlattı.


Uniswap mobil cüzdanı, protokolün söylediğine göre yüzde 2,55'lik rekabetçi bir itibari on-ramp ücreti sunarak kullanıcıların kripto satın almalarını kolaylaştırmayı planlıyor. Kullanıcılar ayrıca Polygon, Arbitrum ve Optimism gibi popüler DeFi platformlarında arasında fon takası yapabilir. Cüzdanda, uygulama içi token fiyatı ve NFT verileri özellikleri bulunuyor; böylece kullanıcılar token’ları ve cüzdan adreslerini favorilere ekleyebilir ve işlerine en çok yarayan işlem hareketlerini buradan inceleyebilir.


Uygulamanın yaratıcıları bu özelliklerin, geleneksel açıdan merkezi kripto paralar satın alma ve depolama modlarından daha yüksek giriş engeli olan DeFi cüzdanlarıyla kullanıcıları kendi kriptolarını saklamaya teşvik edeceğini umuyor.


Borsa, açıklamasında şunları dile getirdi: "Başlangıç çizgisinde çok fazla kişi takılı kalıyor." "İç denetim (self custody) cüzdanları konusunda kafası karışan Uniswap Web Uygulaması kullanıcılarından binlerce kullanıcı destek çağrısı alıyoruz. Bu yüzden, size basit, güvenli ve kullanımı kolay olan kendi saklama cüzdanınızı kazandırmaktan gurur duyuyoruz."


Erken erişim hakkı olan TestFlight kullanıcıları uygulamayı artık iOS App Store'dan indirebilir. Basın açıklamasına göre Apple, Uniswap mobil cüzdanını bazı ülkelerde onayladı ve bunu daha fazla ülkede de sürdürecek. Şu ana kadar hangi ülkelerin onay aldığı ise hâlâ bilinmiyor. Mobil cüzdanın Google Play'e gelip gelmeyeceği ve ne zaman geleceği de belirsizliğini koruyor.


Daha Fazla Oku

    saklamaUniswapkriptoborsa

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Piyasaya Ether ETF Beklentisi Hakim, Bitcoin 71 Bin Doları Aştı

21 Mayıs 2024 21:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk