Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Merkez Bankasından Kripto Sektörüne Transfer: CoinTR'nin Yönetim Kurulu Yenileniyor

Kripto borsası CoinTR, geleneksel finans sektöründen gelen önemli isimleri bünyesine katarak kripto para dünyasına taze bir soluk getiriyor.

24 Ekim 2023 14:22

Güncellenme: 24 Ekim 2023 14:36

CoinTR'nin yeni CEO'su Ali Eşelioğlu, geleneksel finans sektöründen gelen tecrübesiyle borsaya katıldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Genel Müdür Yardımcılığı, Doğan TV Holding Finans ve Müşteri Riski Direktörlüğü ve DenizBank İştirakleri Genel Müdür Yardımcılığı, Sarayhalı A.Ş. CFO pozisyonu, ATV-Sabah Medya grubunda Mali İşler Yöneticiliği gibi prestijli pozisyonlarda bulunan Eşelioğlu, bu deneyimiyle CoinTR'ye sadece bir borsa olmanın ötesinde, finansal bir rehberlik ve güvence sağlamayı hedefliyor. Eşelioğlu'nun liderliğinde, CoinTR'nin geleneksel finansla kripto dünyasını birleştirme vizyonu daha da güçlenecek.


CoinTR'nin CEO'su olarak aileye katılmış olmaktan büyük bir heyecan duyduğunu aktaran Eşelioğlu, açıklamasını şu şekilde tamamlıyor: “Kripto para sektörü, finansal teknolojinin sınırlarını zorlayan ve global ekonomiyi dönüştüren dinamik bir alan. CoinTR ile birlikte, Türkiye'nin bu global harekette lider bir rol oynamasını sağlamak ve kullanıcılara en iyi hizmeti sunmak güçlü ekibimizle birlikte çalışacağız.”


CoinTR'nin yeni yönetim kurulu üyeleri arasında yer alan isimler, geleneksel finans dünyasının zirvesinden sektöre adım atıyor. Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığı ve TMSF Başkanı gibi önemli görevlerde bulunmuş Şakir Ercan Gül, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkan Başdanışmanı ve Q2Q Capital Kıdemli Danışmanı gibi kritik pozisyonlarda deneyim kazanan Ergün Akıncı, Türkiye İş Bankası A.Ş. İstanbul Bölge Hukuk Müşavirliği ve Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O Genel Müdür Yardımcılığı gibi görevlerde bulunan Mehmet Emin Karaağaç, CoinTR'nin yeni yönetim kurulunu oluşturuyor. 


Yönetim kurulunun yanı sıra Başbakanlık Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı'nda ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda yöneticilik ve üst düzey uzmanlık görevleri üstlenmiş olan Yakup Demir ise uyum müdürü olarak yer alıyor. Deneyimli ekip, CoinTR'yi yalnızca bir borsa olmanın ötesinde; yatırımcılara daha geniş bir bakış açısı, artan güven hissi ve profesyonel danışmanlık sunarak farklılaştırmayı hedefliyor.


Kripto Sektöründe Güvenin Yeni Simgesi

Kripto para sektöründe sadece bir borsa olmanın ötesine geçerek geleneksel finansın bilgisi ve tecrübesini bu alana taşımak için çalışan CoinTR, yatırımcılara daha derin güven vermenin yanı sıra yenilikçi bir alım satım deneyimi sunuyor. CoinTR'nin bu yaklaşımı, sektördeki yerini pekiştirmek ve yatırımcılara kripto para dünyasında güvende olduklarını göstermek için benimseniyor. 


Daha Fazla Oku

    cointrali eşelioğlukripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Başak Çetinbülüç

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Başak, yaklaşık 3 yıldır kripto paralar, blok zinciri teknolojisi, NFT'ler ve Web3 alanlarında çeviri ve yazarlık yapıyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SEC, Bitcoin L2 Stacks Geliştiricisi Hiro’nun Soruşturmasını Düşürdü

15 Temmuz 2024 10:10

3
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk