Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Matrixport, 1.5 Milyar Dolarlık Değerlemeyle 100 Milyon Dolar Finansman Planlıyor

Matrixport, her ay 5 milyar dolarlık işlem hacmine ve yönetimi altında 10 milyar dolarlık varlığa sahip.

25 Kasım 2022 12:23

Güncellenme: 25 Kasım 2022 12:32

Jihan Wu yönetiminde kripto kredi şirketi Matrixport, 1,5 milyar dolarlık değerlemeyle 100 milyon dolar toplamak istiyor.


Bloomberg’in isimsiz kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Matrixport’un şu anda lider yatırımcılardan çok yüksek değerlemede 50 milyon dolarlık taahhüdü bulunuyor ancak şirketin, turun kalan kısmı için yatırımcı arayışı sürüyor. Matrixport da haberi doğrular şekilde bir Twitter mesajı paylaştı.


Kripto para birimleri geçen yıl bulundukları yüksek seviyelerden çok sert düşüşler yaşadıkları için, sektör son birkaç ay içinde büyük bir kaos yaşadı.

Matrixport’un rakibi Babel Finance de likidite sıkışıklığıyla başa çıkmak için yeniden yapılanıyor.


Sektörde likidite sorunu bir süredir yaşanıyordu sadece FTX’in iflasıyla daha da yoğunlaştı. Bu aşamada Matrixport’un sabit gelir teklifi de FTX’in çöküşünden fazlasıyla etkilendi.


Matrixport , geçtiğimiz yıl Ağustos ayında, DST Global, C Ventures ve K3 Ventures liderliğindeki 1 milyar dolar değerindeki 100 milyon dolarlık C serisi turunu bitirdi.


Wu, dünyanın en büyük bitcoin madenciliği teçhizatı üreticisi Bitmain'in kurucu ortağı ve Matrixport'un başkanı pozisyonunda.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk