Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Mastercard, Kart Sahiplerine NFT Pazaryerlerinden Alışveriş Yapma İmkânı Sağlıyor

Mastercard; Immutable X, The Sandbox ve MoonPay gibi bir dizi platformla işbirliğine gidiyor.

11 Haziran 2022 12:27

Güncellenme: 11 Haziran 2022 12:27

Ödeme sistemleri devi Mastercard’ın, kart sahiplerinin herhangi bir kripto para edinmelerine gerek kalmadan çeşitli pazaryerlerinden NFT satın alabileceklerine dair açıklamasıyla birlikte NFT işlemleri yeni bir boyuta taşınıyor. 


  • Mastercard; NFT ölçeklendirme platformu Immutable X, Candy Digital, The Sandbox, Mintable, Spring, Nifty Gateway ve Web 3 altyapısı sağlayıcısı MoonPay ile işbirliği yapıyor.

  • Mastercard’ın dijital varlıklar, blok zinciri ürünleri ve işbirliklerinden sorumlu başkan yardımcısı Raj Dhamodharan, “Dünya üzerindeki 2,9 milyar Mastercard kartı sayesinde NFT dünyasında büyük bir etki oluşturulabilir” diyor.

  • Mastercard, kısa bir süre önce, 40 ülkeden 35 binden fazla kişinin katıldığı bir anket düzenledi ve katılımcıların yüzde 45'inin bir NFT aldığını veya almayı düşünebileceğini söylediklerini belirtti. Bununla birlikte Mastercard ankete katılanların yarısına yakınının esneklik aradığını ve günlük alışverişlerde kripto ile ödeme yapmak istediklerini ve bir kredi veya banka kartı kullanarak NFT almaya hevesli olduklarını belirledi.

  • Ödeme sistemleri şirketi, NFT satın alma sürecinde müşteri güvenliğinin ve kullanıcı verilerinin korunmasını önceleyeceğini ifade etti.

  • ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Ocak ayında yaptığı açıklamada NFT alımlarını daha kolaylaştırmak ve daha geniş kitlelere erişmek için Mastercard ile işbirliği yaptığını açıklamıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Sam Altman'ın Layer-2 Projesi World Chain Geliştiricilere Açılıyor

10 Temmuz 2024 00:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk