Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Marathon Digital’in Bitcoin Üretimi Mayıs'ta Umulandan Zayıf Kaldı

Şirket, 1 Haziran itibariyle bilançosunda 315.1 milyon dolar değerinde 9.941 coin ile tüm madenciliğini “tutmaya” devam ediyor.

10 Haziran 2022 09:20

Güncellenme: 10 Haziran 2022 12:51

Bitcoin madencisi Marathon Digital (MARA), Teksas'ta mayısta enerji kesintileri; Hardin Montana'daki tesisinde devam eden bakım sorunları ile uğraştı. Bu durum, şirketin geçen ayki hash oranına göre başlangıçta beklenenden yaklaşık %47 daha az bitcoin üretimesi ile sonuçlandı.


Marathon, ilk olarak ev sahibi Compute North tarafından Batı Teksas tesisindeki “bitcoin madenine” Nisan ayında yeniden enerji verileceği konusunda bilgilendirildi. Bu daha sonra mayıs ayına ertelendi. 8 Haziran itibariyle enerji halen verilmedi. Marathon, sorunun Compute North ile enerji tedarikçisi arasındaki bir vergi meselesi olduğunu aktardı. Marathon, durumun Haziran ayında çözülmesini bekliyor.


CEO Fred Thiel, aktif riglerine ek olarak, yeni bir kurulumun devam ettiğini ve 19,00'dan fazla teçhizatın kurulu olduğunu, buraya enerji verilmesini beklediklerini söyledi.


İşletme maliyetlerini ve/veya genişlemeyi finanse etmek için son zamanlarda kripto varlıklarının bir kısmını satan madencilerin yarattığı endüstri eğilimine rağmen, Marathon coinlerini tutmaya devam ediyor. Şirket, Ekim 2020'den bu yana hiç bitcoin satmadığını belirtiyor. Şirket, 1 Haziran itibariyle, bilançosunda yaklaşık 315.1 milyon dolar değerinde 9.941 bitcoin tuttuğunu açıkladı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk